Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KAYIP ŞAHIS SORGULAMA

Son yıllarda internet oldukça hızlı bir şekilde gelişim göstermektedir. İnternetin gelişimi ile birlikte birçok işlemi internet üzerinden yapmamız mümkün olmuştur. Eskiden internetin çok yaygın olmadığı dönemlerde resmi kurumlar ile ilgili işlemlerimiz için kurumlarda saatlerce sıra bekleyip işlemlerimizi yapmak için hem zamandan hem de paradan kayıplar yaşıyorduk. Fakat günümüzde internet üzerinden birçok sorgulama işlemi yaparak oldukça kısa sürede istediğimiz sonuçları alabiliyoruz.

İnternet üzerinden yapılabilen işlemlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Birçok sorgulama işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Birçok kurum ve kuruluşta bu sistemde hizmet vermektedir. Bunlardan bir tanesi de Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. İnternet üzerinden kayıp şahıs sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Günümüzde her yıl ortalama üç bin kişi kayıp olmaktadır. Kayıp şahısların bazıları bulunmakta, bazılarının ise acı haberleri gelmektedir. Kayıp şahıslar ile ilgili bilgilere ulaşabilsek ya da fotoğraflara tabii ki her şey daha kolay olacaktır.Kayıp şahıslar hakkındaki bilgi Emniyet Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulduğundan itibaren sisteme yüklenmektedir. Kayıp ihbarında bulunulacağı zaman kişinin fotoğrafı, TC kimlik numarası ve adı soyadı ile ihbarda bulunulmalıdır. Yazının devamında vereceğimiz bilgileri takip ederek kayıp şahıs sorgulana işleminin nasıl yapacağını öğrenebilirsiniz.

Kayıp Şahıs Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kayıp şahısı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Günümüzde her yıl ortalama üç bin kişi kayıp olmaktadır. Kayıp ihbarında bulunanların bilgileri sisteme kayıt edilmektedir.   Kayıp şahıs sorgulama işlemini Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamak olacaktır. Açılan sayfadan kayıp şahısı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıp şahısı sorgulama işlemini 3 şekilde yapabilirsiniz. Bunlar TC kimlik numarası ile, ad ve soyad ile, yaş ve cinsiyet olarak ara seçeneklerinden birini seçerek yapılabilmektedir. Aramayı hangisi ile yapmayı planlıyorsanız seçeneğin yanındaki butona tıklayarak yapabilirsiniz.

d

Kayıp Şahıs Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Kayıp Şahıslar Listesi

Ülke genelinde kayıp olarak aranan kişilerin listesi Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi üzerinde paylaşılmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’ nın resmi internet sitesi üzerinde paylaşılan kayıp şahıs sorgulama işlemi ile kayıp şahıslar listesine ulaşabilirsiniz. Kayıp şahıslar listesine ulaşarak kayıp olan kişinin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eğer tanıdığınız ve elinizde fotoğrafı olan bir kişinin kayıp olduğundan eminseniz siz de bu sistem ile bilgileri ve fotoğrafı paylaşarak kayıp kişinin bulunmasına yardımcı olabilirsiniz.Kayıp şahıslar konusunda biraz daha duyarlı davranarak Emniyet Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden kayıp şahıslar listesine ulaşabiliriz.Kayıp olarak aranan kişiyi tanıyor olabiliriz.Aynı zamanda kayıp olan bir kişinin ilanını da vererek yakınlarına yardımcı olabiliriz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.