KİMLİK BİLGİLERİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KİMLİK BİLGİLERİ SORGULAMA


Bu yazıda sizlere kimlik bilgileri sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Bu sorgulama işlemi ile bir takım bilgiler girerek kimlik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Kimlik bilgileri sorgulama işlemi tüm bilgileri size vermez. Bunun sebebi de kimlik hırsızlığının önüne geçmek için alınmış bir önlem niteliği taşır. Bu yüzden sorgulama işleminde sizin birtakım bilgiler girerek sorgulama işlemini ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kimlik bilgileri 2 şekilde gerçekleştirilir. Bunlar “TC Kimlik No Doğrulama” ve “Nüfus Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama” başlıkları altında online sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemlerini en altta verilecek linke tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Anlatımlar görseller ile desteklenecektir.

Untitled

Bu işlemler TC vatandaşları için geçerli olup yabancı uyruklu vatandaşlar için diğer sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

TC kimlik no doğrulama işlemi gerçekleştirmek istediğiniz de bu kısımda yer alan butona basmanız gerekmektedir.

Untitled

Karşınıza çıkan bu sayfada belirtilen sizin kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizin bir kısmını da girerek kimlik bilgileri sorgulama işlemi için “Doğrula” butonuna basarak TC kimlik no doğrulama işleminizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir sorgulama seçeneği olan “Nüfus Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama” başlığına tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.Untitled

Karşınıza çıkan bu sayfada ise aile, doğum ve kimlik bilgilerinizin bir kısmını girerek kimlik bilgilerini sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 Nüfus Bilgileri Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.