Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KIRMIZI IŞIKTA GEÇME CEZASI SORGULAMA

Kırmızı ışıkta geçme cezası gibi birçok cezalar günümüze teknoloji ortamı sayesine kolay bir şekilde sorgulanabilmektedir. Kırmızı ışıkta geçmiş ve ceza alıp almadığınızı öğrenmek istiyorsanız trafik cezası sorgulama işleminiz sayesinde işleminizi yapabilirsiniz. Kırmızı ışıkta geçtiğiniz zaman hem ceza ücretini ödemeniz gerekir hem de sürücü belgeniz üzerine ceza puanı eklenir. Kırmızı ışık kuralına uymamanın ceza puanı 20 puandır. Kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işleminizi internet ortamından şifresiz bir şekilde yazabilirsiniz.

Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kırmızı ışıkta geçme cezasını sorgulama işlemi İnternet Vergi Dairesi motorlu taşıt sorgulaması altında yapılmaktadır. Kırmızı ışıkta geçme cezasını sorgulama işleminizin sonunda ceza almışsanız ödeme işleminizi de aynı sistem üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için Trafik İşleri Müdürlüğü’ne gitmenize gerek yoktur. İnternet ortamı sayesinde de kolay bir şekilde işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için sadece anlaşmalı bankaların kredi kartı olması yeterli olacaktır. Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında kırmızı ışıkta geçme cezasını gibi birçok cezanızı ödeyebilirsiniz.

Kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen ekranda öncelikli olarak sorgulamak istediğiniz aracın plakasını bitişik olarak giriniz. Ardından girdiğiniz plakanın özel plaka durumunu belirtiniz. Sorgulama işleminiz için gerçek kişiler T.C. kimlik numarasını yabancılar da varsa yabancı kimlik numarasını sol tarafa, tüzel kişiler ve yabancı kimlik numarası olmayan yabancılar da vergi kimlik numarasını sağ tarafa yazınız. Ardından aracın tescil tarihini yazınız. Araç tescil tarihi ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarih, yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir.

kırmızıışıksorgulama

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işleminiz için “TAMAM” butonuna tıklayınız. Sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

kırmızıışıksorgulama1

Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.