Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KİŞİ BORDROSU

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bazı kurumları ziyaret ederek yaptığınız sorgulama işlemlerini artık internet üzerinden oldukça kısa zamanda yapabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak yaptığınız işlemleriniz ile zamandan tasarruf yapmış olursunuz. Aynı zamanda kurumlarını ziyaret etmenizi de düşünürsek paradan da tasarruf söz konusu olabilir. Her açıdan sizi daha az uğraştıracak olan bu işlemleri tercih edebilirsiniz.Bu işlemler oldukça pratik yapılabilen işlemlerdir, sizi zorlamayacak bu işlemleri oldukça kısa sürede yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerden bazıları da önemli ve gerekli sorgulama işlemleridir. Bu sorgulama işlemlerinden bir tanesi de kişi bordrosu sorgulama işlemidir. Kişi bordronuzu internet üzerinden almanız mümkündür. Bordro, almış olduğunuz maaşın ayrıntılı olarak belgelendiği halidir.Maaşınızdaki detayları görmek ve incelemek isterseniz kişi bordrosu sorgulama ya da kişi bordrosu görüntüleme işlemi yapmanız gerekecektir. E-Bordro hizmeti ile maaşlarınızdaki kesintileri, giderleri ve ikramiye ve prim miktarlarınızı da öğrenebilirsiniz.Maaşınızın ayrıntılı bir şekilde gözüktüğü bu belgeye herhangi bir kurumdan değil de internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha önceden kişi bordrosu alma işlemi ve bunun gibi birçok işlemi yapabileceğiniz iki resmi site vardı. Ancak bu sitelerden E-SGM internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık sadece E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek mümkündür. E-Devlet üzerinden birçok vatandaşlık sorgulama işlemi yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemleri genel olarak kurumlara gitmenize gerek kalmadan yapılabilen işlemlerdir ve oldukça pratik olarak yapılır. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın merkez PTT şubelerine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek, E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti karşılığında kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi daha önceden aldıysanız ve eğer kaybettiyseniz E-Devlet şifrenizi yine aynı şekilde PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek alabilirsiniz fakat ödemeniz gereken ücret 4 TL olacaktır. E-Devlet şifreniz ile ilgili bilmeniz gereken önemli bir noktada E-Devlet şifresinin özel olduğudur.E-Devlet şifreniz size özeldir ve kimse ile paylaşılmaması gerekir. Yazının devamında E-Devlet üzerinden kişi bordrosu alma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi kısaca anlatacağız. Kişi bordrosu nasıl alınır, diye soracak olursanız bu yazıyı okumalısınız.

E-Devlet Üzerinden Kişi Bordrosu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden kişi maaş bordrosu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden kişi bordrosu alma işlemi için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliği Şimdi Doğrula” adlı butona tıklayınız. Karşılaşacağınız sayfayı ve butonu aşağıdaki görselde göstermeye çalıştık. Siyah kutucuk içerisine alınmış butona tıklamalısınız.

G

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz istenecektir. E-Devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı ilgili alana eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz ve ardından “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfadan kişi bordronuzu görebilirsiniz.

Adsız

E-Devlet Üzerinden Kişi Bordrosu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Kişi Bordrosu Neden Açılmıyor?

E-Bordro sayfası ile ilgili herhangi bir bilgi girildiğinde ya da güncelleme yapıldığında bir süre için e-bordro kişi bordrosu sistemi erişime kapanmaktadır. Kişi bordrosu açılmıyor ise yüksek ihtimalle bu nedenden olacaktır. Kişi bordrosu sorgulama işleminizi bir süre bekledikten sonra tekrar deneyerek gerçekleştirebilirsiniz.Kişi bordrosu muhasebat bilgisine, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü sayfasından erişebilirsiniz. Kişi Bordrosu Maliye Bakanlığı tarafından takip edilmektedir. Kişi bordrosu görüntüleme işleminizi yaptığınızda maaşınız ile ilgili tüm detayları görüntüleyebilirsiniz. Örneğin maaşınızdan yapılan kesintiyi, ikramiyeyi, primleri kişi bordrosu sorgulama işlemi sayesinde oldukça basit bir şekilde görebilirsiniz. Kişi bordrosu öğrenmeniz için E-Devlet sistemi oldukça yardımcı olmaktadır. Kişi bordrosu ile ilgili sistem için birçok isim kullanılmaktadır; kişi borcu hesaplama bordrosu, kişi bordrosu hesaplama, SGK kişi bordrosu, SSK kişi bordrosu bunlardan sadece bazılarıdır. Kişi bordrosu memuriyet sicil no ile yapılabilir. Personel kişi bordrosu da aynı işlem kapsamındadır. Kişi maaş bordrosu örneği için E-Devlet üzerinden giriş yapmalısınız.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.