Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZ SINAV VE BELGE ÜCRETİ SORGULAMA

Kişilerin tercihine bağlı olarak kurumlar artık pek çok işlemini internet üzerinden yapılabilir hale getirmişlerdir. Yenilikler yapılan sistemlerden biride E-Devlet sistemidir. E-Devlet üzerinden bünyesinde bulundurulan pek çok konuda bilgi sahibi olabilir, sınavlara başvurular yapabilir, duyuruları takip edip güncel uygulamalardan haberdar olabilirsiniz. Kişiler emek vererek hazırlandıkları sınavların başvurularını güvenli bir şekilde yapmayı tercih eder. E-Devlet sistemi adı altında güvenli olarak başvuruda yapıp sınav ile ilgili bilgileri öğrenebileceğiniz sınavlardan birisi de kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama işlemidir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülen bu işlem sayesinde sizlere E-Devlet sistemi üzerinden kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücretini sorgulama yapmanıza ayrıca gerekli bilgilere ulaşmanıza imkan sağlanmaktadır. Yazımızın devamında sizlere E-Devlet sistemi üzerinden kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücretini sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kıyı Emniyeti Amatör Telsiz Sınav ve Belge Ücreti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden kıyı kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle tüm E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi bir E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek, E-Devlet şifresi almak için kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız sonucunda 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerinde E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken ilk adım yazımızın devamında paylaşacağımız linke tıklamaktır. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Kıyı Emniyeti Amatör Telsiz Sınav ve Belge Ücreti SorgulamaDaha sonra T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. MESLEKİ YETERLİLİK2Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.MESLEKİ YETERLİLİK3 Sonrasında karşınıza gelen kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama sayfasında sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu adımlar dahilinde sorgulama işleminiz tamamlamış olur.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kıyı Emniyeti Amatör Telsiz Sınav ve Belge Ücreti Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.