Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KIYI EMNİYETİ DENİZ RUHSATI BORÇ SORGULAMA

E-Devlet sistemi bünyesinde barındırdığı pek çok sorgulama işlemleri ve bunun yanında her geçen gün gelişmesi ile birlikte ihtiyaçlarımıza cevap vermeye çalışmaktadır. E-Devlet sistemi ile birlikte artık hep kuyrukta beklemekten hem de tonlarca evrakla uğraşmaktan kurtulmuş olursunuz. E-Devlet sistemi üzerinden hizmetinize sunulan sorgulama işlerinden biri de kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulama işlemidir. Bu işlem deniz taşıtı bulunan her kişiler veya her kurumlar için önem arz etmektedir. Kıyı Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamaya koyulan deniz ruhsatı bulundurma durumu hem ulusal sularda hem de uluslararası sularda seyir Halide olan deniz araçlarının güvenliğinin sağlanabilmesi için yürürlüğe konulan bir uygulamadır. Deniz aracının büyüklüğüne bakılmaksızın deniz aracına sahip özel ya da tüzel kişiler deniz ruhsatlarının bulundurulması zorunludur. E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile kolayca gerçekleştirebileceğiniz kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kıyı Emniyeti Deniz Ruhsatı Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulama işlemi için öncelikle tüm E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yaptığınız takdirde başvurunuz sonucu 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerisinde E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

kıyı emniyeti deniz ruhsatı

Daha sonra T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz.

MESLEKİ YETERLİLİK2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

MESLEKİ YETERLİLİK3

Bu adımları uyguladığınız taktirde E-Devlet sistemi üzerinden kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kıyı Emniyeti Deniz Ruhsatı Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.