Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KPSS Karayolları Genel Müdürlüğü Tercih İşlemleri

İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek adına bazı ihtiyaçlara gereksinim duyarlar. Ancak bu gereksinimleri de iş imkanları ile birlikte sağlayabilmektedir. Artık insanlar meslek gruplarına göre değişen sigortaların sağlamış olduğu imkanları da göz önünde bulundurmaktadır. Bu alanda da en uygunu devlet kadrolarıdır. Devlet kadrolarında bir yer bulmak geleceği garanti altına almak olarak görülmektedir.

Bunun yanı sıra her yıl ilgili kişilerin gerekli olan kontenjanlarda yer alması için KPSS sınavı düzenlenmektedir. Bu sınav her yıl milyonlarca insanların girmesi ile sonuçlanmaktadır. Bu sınavlarda gerekli olan atama puanına sahip olan kişiler yaptıkları tercihler ile birlikte tercih listesine göre atanmaktadır. Devletin birçok kendi içinde kadroları vardır. Bunlardan biri de karayollarıdır. Karayolları oldukça ülkemizde kıymetli olan bir kadrodur. Bu kadroya sahip olmak isteyenler geçtiğimiz günlerde düzenlenen KPSS sınavına girdiler ve merakla tercih yapabilmek için kılavuzların açıklanmasını beklemekte idi. Ancak meraklı bekleyiş pek uzun sürmedi. Yayınlanan tercih kılavuzları sayesinde artık adaylar kolay ve pratik bir şekilde tercih edecekleri kadroları kontrol edebilecekler. Eğer adaylar tercih kılavuzlarına bakmak istiyorlar ise bunu resmi ÖSYM sayfasından gerçekleştirebilirler.

Resmi ÖSYM sayfasından tercih işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak bunun için sisteme giriş için T.C kimlik numaranızı ve aynı zamanda aday şifrenizi de bilmeniz gerekmektedir. ÖSYM sayfasına internet bağlantısının olduğu herhangi bir akıllı cep telefonundan ya da bilgisayardan giriş yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında ise yeni 12 Nisan tarihinde yayınlanmış olan güncel karayolları tercih kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Eğer sizler de KPSS sınavına girmiş ve karayolları tercih işlemleri için işlem yapacak iseniz bunun için 18 Nisan tarihine kadar süreniz olacaktır. Bu tarihler içerisinde resmi online sitesinden tercihlerinizi sıralayabilirsiniz ve son olarak kaydedip gönderebilirsiniz.  Ancak eğer sözleşmeli karayolları personel alımı başvurusu ücreti ödemeyen kişilerin yaptıkları tercihler geçersiz sayılacaktır. Eğer sizler bu ücreti ödemişseniz kılavuza ulaştıktan sonra kolay bir şekilde online olarak sizlerde tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KPSS Karayolları Genel Müdürlüğü Tercih İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.