Kredi Kartı İle Digiturk Fatura Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Kredi Kartı İle Digiturk Fatura Ödeme

Günlük hayatımıza online alışveriş girmeye başladıkça kredi kartını da online mecralarda kullanmak hayatımızın bir parçası haline geldi. Hatta pek çok durumda (bankalarda, elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödemek için devlet kurumlarında sıra beklemek vb.) hayatımızı kolaylaştırmış olduğu da su götürmez bir gerçek. Kimimiz kredi kartlarımızı internet üzerinde kullanmaya hala alışamamış olsak da, bilişim çağında yaşadığımız ve artık hayatın hızlı olmamızı gerektirdiğini yadsıyamayız.

Teknolojik gelişmeyle birlikte, bilişim ve iletişim altyapısının geniş coğrafi alanlara yayılması ve mobil iletişim teknolojileri aracılığı ile veri ve enformasyon erişiminin zaman ve mekandan bağımsız hale gelmesi, bireylerin, kurumların ve toplumların birbirleri ile ilişkilerinin bir bölümünü iletişim ve bilgisayar ağları üzerinden yürütebilmelerine olanak sağlamıştır. Bilişim çağında bireyler ve kurumlar işlerini görmek ve günlük yaşamlarını sürdürmek için büyük miktarda veri ve enformasyona gereksinme duymaktadır. Birey ve kurumlar aynı zamanda birer veri kaynağı işlevi de görmekte, büyük bir veri havuzu olan internete, ya da bireysel veya kurumsal bilişim sistemlerine veri katkısında bulunmaktadır.

Bankalardan sonra ATM’lere alışılmaya çalışılan çağdan sonra şimdi de ATM’lerden internet üzerinden kredi kartı borçlarımızı ödediğimiz, alışveriş yaptığımız döneme alışmaya çalışıyoruz. Hilary Rosen’ın da söylediği gibi “ATM’ler ilk çıktığında, bu makineleri soyan hırsızların hapse gönderildiği dönemde, hiç kimsenin sırf ATM makinelerine saldırılmasın diye bankaların teknolojiye karşı çıktığını düşünmüş olabileceğini zannetmiyorum.”  

Kredi kartlarının ise geçmişi 1960’ların ortalarına kadar gider. Bu kartlar o günden bu yana bankacılık dünyasının bir parçası haline geldi. Bu da bize sadece mevcut müşterilerin değil, onların büyük annelerinin ve büyük babalarının dahi kart denilen ödeme aracını kullanmış olabileceğini gösteriyor. Diğer bir ifadeyle, bankanızın veri tabanındaki kredi kartı kullanıcı sayısı büyük bir ihtimalle tüm dünyadaki dijital bankacılık kullanıcı sayısından daha fazladır. İki rakam arasındaki uçurum, dijital kanallara geçiş konusunda ne kadar büyük bir fırsatla karşı karşıya olduğumuzu ortaya koymaktadır. Hepsi olmasa da müşterilerin büyük kısmının kartlara aşina olduğunu düşünecek olursak (fiziki kart ve kart şifresi kullanımı açısından), bu aşinalık faktörünü neden dijital kanallara geçişi hızlandırmak için bir avantaj olarak kullanmayalım ki? Digiturk de müşterilerinin işini kolaylaştırmak amacıyla kredi kartı ile Digiturk fatura ödeme işlemini sitesine eklemiştir. Digiturk şifrenizi bildiğiniz ve bir kredi kartınız olduğu takdirde evinizin rahat ortamında bile kredi kartı ile Digiturk fatura ödeme işlemi mümkündür. Yazımızın devamında kredi kartı ile Digiturk fatura ödeme işleminin nasıl yapıldığını detaylarıyla anlattık!

Kredi Kartı İle Digiturk Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Şimdi gelin kredi kartı ile Digiturk fatura ödeme işlemi nasıl oluyor buna bakalım.

Kredi kartı ile Digiturk fatura ödemesinin ilk adımı olarak aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak ilgili sayfaya gidiniz. Bu sayfa aşağıda görüldüğü gibidir. Kredi kartı ile Digiturk fatura ödeme işlemin devam ederken, cep telefonu numaranızı ve Digiturk şifrenizi girdikten sonra, ben robot değilim kutucuğu işaretlenir ve kırmızı olarak gördüğümüz giriş butonuna basılır.

Kredi kartı ile Digiturk fatura ödemesinin ikinci adımında ulaşılan sayfa aşağıdaki şekildedir.

digitürk kredi kartı ile fatura ödeme

Bu sayfa artık kredi kartı bilgilerinizin girildiği sayfadır. Önce bankanızı seçmeniz, daha sonra ise kart üzerindeki ismi, kartın ön yüzündeki kart numarasını ve son kullanım tarihini, ve kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu ilgili alanlara girin. Ödeme seçeneklerinden size en uygun olanı seçin, sözleşmeyi okudum, onaylıyorum kutucuğunu işaretleyin ve kırmızı biçimde gördüğümüz ödemeyi yap butonuna basın. Bu işlem sizi sipariş özeti sayfasına yönlendirecek ve siparişinin özetini görebileceksiniz. Kredi kartı ile Digiturk Fatura Ödeme işte bu kadar kolay!

Kredi Kartı ile Digiturk Fatura Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.