Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KVK Cihaz Takibi

Günümüzde artık herkesin elinde en az bir tane bulunan cep telefonları yada şuan ki daha modern adıyla akıllı telefonlar sayesinde insanlar neredeyse bütün işlemlerini bu cihazlar aracılığı ile yapabilir hale gelmişlerdir. Bu cihazların geliştirilen içeriği ve bu cihazlar için geliştirilen uygulamalar sayesinden bireylerin gündelik hayatları eskiye nazaran çok daha rahat bir hal almış ve insanlar işlemlerini oldukça basit şekilde bir kaç tık işlemiyle yerine getirebilir hale gelmişlerdir. Önceden insanların uzun zamanını alan işlemler bile artık evden çıkmadan internet ve bu cihazlar sayesinde kolayca yerine getirilebilir bir hal almıştır. Hal böyle olunca da bu elektronik cihazlara yani akıllı telefonlara olan talep oldukça fazla bir hale gelmiştir. Bu sebeple de birçok üretici firma bu ürünlerin ar-ge sistemlerine yönelmiş ve bu sektörün daha da gelişmesini sağlamıştır.

Ancak bu akıllı telefonlar oldukça yüksek fiyatlarla alınmaktadır. Ve bu noktada da bu cihazların güvenliği ve kullanımı önem kazanmaktadır. Yani bir diğer deyişle cihazın garantisinin olması durumu önemli bir hale gelmiştir. Akıllı telefonların bir garantisi olmaması durumu kullanıcısı için bir sorun halini almıştır günümüzde. Bu noktada da bu kolayca zarar görebilen narin cihazların korunması önemli bir hal almıştır. Artık her bireyin elinde bulunan bu cihazların gündelik yaşamda korunması önemlidir. Bu cihazların çarpma sonucu, yada düşürülme sonucu veya kullanıcı hatası dışında gelişen üretici kaynaklı sorunlar nedeniyle birçok sorun meydana gelebilmektedir. Bu noktada da cihaz garantileri ön plana çıkmaktadır. Akıllı telefonlar için günümüzde ülkemizde akıllı telefon satışı yapan firmalar genel olarak kendi ürünleri için bir garanti vermektedir. Ancak bazı durumlarda bazı garanti firmaları bu işi üstlenedebilmektedir.

Ülkemizde telefonların garanti işlemlerini genellikle telefon üreticileri yapıyor olsa da yukarıda da bahsedildiği üzere bazı diğer firmalar akıllı telefonların garantisini üstlenebilmektedir. Bu firmaların en önde geleni ülkemizde, KVK olduğu söylenebilir. KVK yıllardır ülkemizde satışı yapılan cep telefonlarının garanti sağlama işlemini sağlamaktadır. Bu şekilde de oldukça narin olan bu cihazlar garanti kapsamına alınarak kullanıcının bir sorunla karşılaşması önlenebilmektedir. Böylece kullanıcı yüksek ücretler ödeyerek satın almış olduğu akıllı cihazının korunmasını sağlamaktadır. Ancak bu noktada bazı boşluklar doğabilmektedir. Bu boşluklardan biri, cihazın sahip olduğu garanti sürecinin devam edip etmediğidir. Bu bilgiye ulaşmanın çeşitli yolları vardır bunlardan biri de eğer garanti sağlayıcınız KVK ise, KVK’nın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazımızda KVK Cihaz Takibi, KVK garanti sorgulama gibi işlemlerin nasıl yapılacağına değineceğiz.

KVK Cihaz Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer aldığınız telefonun garanti sağlayıcısı KVK ise telefonunuzun başına bir sorun geldiği taktirde telefonunuzu KVK’ya göndererek telefonun durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşte bu noktada oluşan telefon gönderimi ve telefonun takibi işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği durumları bazen büyük bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. KVK cihaz takibi, KVK’nın internet sistemi üzerinden oluşturmuş olduğu uygulamalar sayesinde internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için bazı gerekli bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgilerden biri ve önemlisi sahibi olduğunuz cihaza tanımlanmış olan IMEI numarasıdır. Eğer telefonunuzun IMEI numarasını biliyorsanız KVK cihaz takibi işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. KVK cihaz takibi işlemi için gerekli olan IMEI numarasını bilmiyorsanız öğrenmek için sahibi olduğunuz telefona *#06# işlemini yazarak ara seçeneğini seçmelisiniz. Böylece telefonunuzun sahip olduğu IMEI noyu elde edersiniz. Bu noyu kullanarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayıp KVK cihaz takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

kvk garanti sorgulama

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi IMEI no gereken yere sahibi olduğunuz cihazın IMEI nosunu girerek ARA seçeneğini seçebilir ve cihazınızın takibini internet üzerinden kolayca yerine getirebilirsiniz.

KVK Cihaz Takibi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.