Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KVK GARANTİ BELGESİ SORGULAMA

Artık herkesin elinde olan ve kimsenin yanından ayırmadığı telefonlarımız bizim için çok önemli birer alet olmaya başladı. Banka işlemlerimizden, bayram kutlamalarına kadar her işimizi hallettiğimiz bu ufak cihazlar faydalı oldukları kadar dikkatli kullanılması gereken aletlerdir. Çarpma, düşme gibi kullanıcı tarafından yapılan hatalar ya da ara sıra üretici kaynaklı problemler kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle cihazınızın garanti kapsamında olması hem yüksek meblağlar ödeyerek aldığınız o cihazı korur hem de müşteri ile üretici arasında bir güven bağı oluşturur. Bu nedenle telefonunuzun ya da diğer elektronik aletlerinizin garanti kapsamı içinde olup olmadığını kontrol etmek ve garantinizin ne zaman başladığını bilmek önemlidir.

Birçok marka artık kendi garantisini sağlıyor ya da bunun için çalışan firmalara güveniyor. KVK da bu önemli firmalardan biridir. Geçmişten beri Türkiye’de dağıtımı yapılan telefonların çoğunluğunu güvence altında tutar. Tabii ki bununda bir süresi vardır. Genellikle telefonlar için 2 yıl olan garanti süresini doldurduğunuzu düşünüyor ama emin olamıyorsunuz ya da sadece ne kadar süre daha garanti kapsamında olacağınızı merak ediyorsanız garanti sorgulama işlemini kullanabilirsiniz. KVK garantisi altında bir telefon ya da elektronik aletiniz varsa KVK garanti belgesi sorgulama işlemi için sadece IMEI numaranızı bilmeniz yeterlidir. IMEI numarası denen bu özel seri numarası her cihaz için ayrı bir adet olarak atanır. Eğer IMEI numaranızı bilmiyorsanız telefon icin arama yaptığınız tuşlardan *#06# karakterlerini yazarak bu IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Diğer elektronik cihazlar için ayarlar bölümünden telefon ile ilgili bilgileri içeren menüden IMEI numaranıza ulaşabilirsiniz. Artık bu numara genellikle elektronik aletlerin üzerinde yazılı şekilde de bulunmaktadır.

KVK Garanti Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer IMEI numaranızı biliyorsanız KVK garanti belgesi sorgulama işlemini yapabilirsiniz. KVK garanti sorgulama işlemi için kendi sitesinde bulunan özel olarak geliştirilmiş sistemine girebilirsiniz. Bu siteye girmek için gerekli bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz. IMEI numaranızı “IMEI No” yazan yerin aşağısındaki kırmızı ile altı çizili olan kutucuğa yazmalısınız. Ardından “Ara” yazan tuşa basmanız gerekmektedir.

kvk garanti sorgulama

KVK garanti belgesi sorgulama işlemi bu kadar basittir. Bu basit adımları takip ettiğinizde işlemi başarıyla yapmış olacaksınız ve telefonunuzla ilgili gerekli bilgiler ekranınızda olacaktır. Cihazınızın garanti kapsamı içerisinde olup olmadığını KVK garanti belgesi sorgulama sisteminde böylelikle görebilirsiniz.

KVK Garanti Belgesi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.