Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KVK Garanti

Günümüz teknolojisi dünyasında artık her bireyin elinde bir telefon her evde bir tabletin olduğu gerçeği bulunmaktadır. Günümüzde bireyler neredeyse her işlemlerini bu cep telefonu ve tabletlerle gerçekleştirmektedirler. Bu sistem yaklaşık 20 yıldır sürekli değişen bir süreç dahilinde günümüze kadar gelmiştir. Son 10 yılda teknolojik yenilikler öyle bir değişime uğramıştır ki, artık neredeyse her gün yeni bir teknolojik ürün ortaya çıkarılmakta ve yeni bir sistem oluşturulmaktadır. Bundan 10-15 sene öncesine kadar sadece bilgisayarlarla işlem yapılabilirken, günümüzde bu değişmiş artık bireyler ceplerine sığan bilgisayarlar yani cep telefonları, akıllı telefonları ile işlemlerini yerine getirebilmektedirler. Artık her insanın elinde olan bu akıllı telefonlarla bireyler işlemlerini artık bulundukları, internete ulaşabildikleri her noktadan her yerden yapmaları gereken işlemleri kolayca yerine getirebilmektedirler. Bu cihazlar bireylerin neredeyse bütün yaşamları süresince yanlarında olmakta ve hiç yanlarından ayırmadıkları bir aygıt halini almıştır. Neredeyse bütün gündelik işlemleri, neredeyse hepsi bu aygıt sayesinde ve internet sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Bankadaki günlük işlemler, iş yerinde yapılması gereken işlemler, okulla alakalı işlemler ve diğer birçok işlem bu aygıt sayesinde bu noktalara gitmeye gerek kalmadan kolayca yerine getirilebilir bir hale getirilmiştir. Ancak bu cihazlar kullanışlı oldukları kadar oldukça zarif bir yapıdadır ve oldukça dikkatli kullanılması gerekmektedir. Aksi durumda telefonun zarar görmesi oldukça basittir. Oldukça dikkat gerektiren bu yeni nesil telefonlar, çarpma sonucu, yere düşme sonucu gibi müşteriden dolayı kaynaklanan hata ve problemler sonucu ve bazen de üreticiden kaynaklanan sorunlar nedeniyle sürekli olarak kullanıcıların önüne gelmektedir. Bu sebeplerle zarar gören elektronik cihazların garanti kapsamında olması oldukça önemli bir konu halini almıştır. Zaten yüksek fiyatlarla alınan bu cihazların bir de garantisiz olması dolayısı ile bir de onarım ücreti eklenebilmektedir. Ayrıca bu cihazların bir garantisinin olması kullanıcısına güven vererek daha iyi bir verim almasına katkı sağlayacaktır. Bu sebeple de garanti cep telefonu gibi cihazlar için yapılması oldukça önemli olan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada da bu yazımızda da bahsedeceğimiz garanti sorgulama, kvk garanti, kvk garanti sorgulama işlemleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Ülkemizde satılan birçok telefon markası kendi güvencesini kendi sağlamaktadır ya da bunu yapan diğer önemli firmalara izin vermektedir. Bu önemli güvence sağlayan firmalardan ülkemizde en çok tanınan firmalarından olan KVK’da bu firmaların başını çekmektedir. KVK, oldukça uzun yıllardır ülkemizde satılan cep telefonlarının garanti işlemlerinin yerine getirilmesi işlemlerini yapmaktadır. Ancak bu cep telefonları için verilen gerekli olan garanti süresinin bir limiti oldığu hatırlatılmalıdır. Bu süre dolduktan sonra alınan cep telefonunun garantisi bitmiş olmakta ve artık cihazın başına bir iş gelmesi durumunda garantisiz olduğu durumunun farkında olunması gerekmektedir. Bu noktada alınan cihazın sahip olduğu garanti süresinin ne zaman biteceği bilgisine erişim önem kazanmaktadır. Bu işlemi KVK Garanti sorgulama işlemi yaparak internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

KVK Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer sahip olduğunuz telefonun IMEI numarasına erişebiliyorsanız bu numara yardımı ile KVK Garanti sorgulama işleminizi kolayca yerine getirebilirsiniz. Bunun için KVK kendi internet sistemi üzerinden oluşturduğu CİHAZ TAKİBİ işlemleri ile sonucu erişebilirsiniz. Bunun için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak gerekli yerlere gerekli bilgileri girerek sonuca ulaşabilirsiniz. KVK Garanti sorgulama işlemi için sahip olduğunuz IMEI no yu yazarak KVK Garanti erişimi sağlayabilirsiniz.

kvk garanti sorgulama

Yukarıdaki görselde de görüleceği gibi IMEI NO’yu yazarak ARA seçeneğini seçerek KVK garanti sorgulaması yapabilirsiniz.  Eğer IMEI No’yu bilmiyorsanız, cihazınızda *#06# yazıp YES tuşuna basarak IMEI no’nuzu öğrenebilirsiniz.

KVK Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.