Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KVK IMEI

Teknolojik bir çağda yaşıyoruz. Bu teknolojik çağın en son en fazla talep gören buluşlarından biri olarak da cep telefonlarını gösterebiliriz. Çok değil bundan sadece 20-25 öncesine kadar olmayan cep telefonları şuan bireylerin olmazsa olmazları durumuna gelmiştir. Bireyler neredeyse bütün işlemlerini bu ufak ve taşınabilir cihazlar sayesinde ve diğer teknolojik yenilikler sayesinde kolayca yapabilmektedir. Ancak teknolojik yenilikler öylesine hızlı bir ivme kazanmıştır ki neredeyse her ay yeni bir teknolojik ürün ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca da buna uygun sistemler geliştirilmektedir. Bundan 20 yıl önce kullanılan ve insanların sadece iletişimini sağlayan cep telefonları ile günümüzde kullanılan ve artık “akıllı” telefon olarak anılan telefonlar arasında tabii ki bir fark olacaktır. Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar ile geçmişte bireylerin sadece iletişimine yarayan telefonlar arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde yeni akıllı telefonlar birçok özellikle donatılmış ve vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Ve bu teknolojik yenilikler her geçen gün yenilenmektedir.

Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar, eskiden bireylerin sadece birbirleri ile konuştukları yada SMS yani kısa mesaj gönderdikleri cihazlardan birkaç gömlek daha üstündür. Bu yeni cihazlar bireylerin e-maillerini kontrol edebilmelerine, fotoğraf çekebilmelerine, müzik dinleyebilmelerine, hatta sunum yapabilmelerine kadar birçok farklı özellikle imkan vermektedir. Hal böyle olunca da vatandaşların bu yeni cihazlara olan talebi ve takibi sürekli had safhada olmuştur. Yeni bir ürünün yolunu beklemek gibi bir durum ortaya çıkmıştır.

Ancak eskiden üretilen ve sadece iletişime yarayan cihazlardan farklı olarak bu yenilikçi, teknolojik ürünler eski ürünlere göre daha narin ve kırılgandırlar. Hal böyle olunca da en ufak bir sarsıntıda, bir düşürülmede yada bir darbe aldığında hemen zarar görebilir ve arızalanabilir bir durumdadır. Bu nedenle de bireyler sahip oldukları akıllı telefonlara oldukça özen göstermek durumunda kalmaktadırlar. Bu noktada oldukça özen göstermeleri önemlidir. Ancak bu noktada telefon üreticileri telefonların satışı sırasında vatandaşlarına alacakları telefon için belirli bir süre için bir garanti süreci tanımlar. Bu günümüzde genellikle telefon üreticileri tarafından yapılırken, süre olarak iki yıl gibi bir süreyi kapsar. Bu süre dahilinde telefonun üretici hatası nedenli olarak problem çıkarması durumunda telefon üretici tarafından onarılır ve tekrar kullanması için kullanıcıya geri yollanır. Telefon üreticileri dışında bu garanti kapsamını bazı diğer firmalarda üstlenebilmektedir. Ülkemizdeki garanti sistemleri içinde en tanınmışı KVK adlı firma olduğu söylenebilir. KVK ülkemizdeki garanti işlemlerini yürüten firmanın adıdır. Bu yazımızda KVK garanti kapsamına aldığı ürünleri takip etmek için gerekli olan ve her kullanıcının sahip olduğu cihazda bulunan KVK IMEI no’dan bahsedeceğiz. KVK IMEI no nedir ve nasıl erişilir bu bilgilere değineceğiz.

KVK IMEI Nedir? Nasıl Elde Edilir?

KVK ülkemizdeki telefon garantileri ile ilgilenen firmalardan biridir. Oldukça eski bir firmadır. Bu yazımızda KVK garantisi altında olan bir cihazın arızalanması durumunda nasıl onarılabileceği ve bunları yaparken gerekli olan KVK IMEI no’nun nasıl elde edileceği bunun yanı sıra KVK IMEI no ile nasıl cihaz takibi yapılabileceğini göreceğiz.

Eğer sahip olduğunuz cihazın KVK garantisi var ve devam ediyorsa ve cihazınız bozuldu ise cihazınızı KVK garantiye gönderebilir ve onarılmasını talep edebilirsiniz. Telefonunun onarım işlemlerini  de KVK IMEI numaranız sayesinde interne üzerinden takip edebilirsiniz. Bunun için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak KVK’nın resmi sitesine ulaşabilir ve garanti kapsamındaki cihazınızın takibini cihazınızın IMEI numarası ile yapabilirsiniz. Eğer cihazınızın IMEI numarasını bilmiyorsanız,  *#06# numarasını telefonunuza yazarak ARA seçeneği ile elde edebilirsiniz.

ffff

KVK IMEI ile Cihaz Takibi İçin TIKLAYINIZ!

KVK IMEI Doğrulama için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.