KVK Takip | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KVK Takip


Gelişen teknoloji artık her evde her binada hatta her cepte yerini almaktadır. İnsanlar gelişen teknolojik yenilikleri oldukça yakından takip ederek son çıkan teknolojine en hızlı şekilde sahip olabilmek için kıyasıya mücadele etmektedir. Artık her bireyin evinde en azından bir tane elektronik cihaz bulunduğu söylenebilir. Öyle ki bu sayı birden fazla sayıya da ulaşabilmektedir. Günümüz teknolojisi çok hızlı şekilde gelişme eğilimindedir. Artık ilk çıkan bilgisayarların yanına tabletler ve akıllı telefonlarda eklenmiştir. Gelişen teknoloji her gün yeni bir cihazla karşımıza yeniden çıkmaktadır.  Günümüzde bireyler eskiden sadece iletişim için kullandıkları cep telefonlarını artık çok daha gelişmiş işlemler için kullanabilmektedirler. Hayatımıza yaklaşık 20-30 yıl önce girmiş olan taşınabilir cep telefonları artık öyle bir noktadadır ki, artık bireyler neredeyse bütün günlük işlemlerini bu akıllı telefonlar aracılığı ile kolayca yerine getirebilmektedirler. Akıllı telefonlarda meydana gelen bu değişilik bu cihazların oldukça popüler bir hale gelmesine neden olmuş ve akıllı telefon üreten şirketlerin sayısında bir artışa neden olmuştur. Bu da bu sektörün önemli bir sektör haline gelmesini ve üreticilerin daha titiz bir özveri ile en kaliteli ve en kullanılabilir cihazları ortaya çıkarmasına neden olmuştur. Günümüzdeki bireyler en son çıkan en kaliteli akıllı telefona sahip olabilmek için oldukça sıkı bir takip gerçekleştirmektedirler.

Eskiden kullanılan yani bugünkü akıllı telefonların atası sayılan ve sadece iletişim ve mesajlaşma için kullanılabilen cep telefonları, şimdiki akıllı telefonlara göre daha dayanıklı bir üretim sürecinden geçtiği görülmektedir. Bunda eski cihazların sadece iletişim için kullanılıyor olmasının etkisi olduğu da söylenebilir. Ancak bugün yaratılan akıllı telefonlar sadece konuşmak değil aynı zamanda diğer birçok işlemlerinizi yerine getirebilmenizi sağlar. Bu özelliklerden bazılarını sıralamak gerekirse mailleri kontrol edebilmek, fotoğraf ve video çekebilmek ve oyun oynayabilmek sayılabilir. Bireylerin gündelik yaşamlarında yapmalarını gerektiren birçok diğer işlem de internet üzerinden bu akıllı telefonlar aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu yeni akıllı cihazlar eskilerine göre daha narin ve daha kırılgan bir yapıdadır. Bu da telefonun alınma sürecindeki garanti işlemlerinin önemli bir hale gelmesine neden olmaktadır. Yani günümüzdeki alınan akıllı telefonların satın alınması aşamasında telefonların garanti ve garanti süreleri büyük önem taşımaktadır. Bu garanti süreçleri günümüzde genellikle üretici firma tarafından sağlanırken, bazı diğer firmalarda bu garantileri sağlayabilmektedir. Bu firmlaradan biri de KVK’dır. Bu yazımızda da KVK garanti hakkında bilgi aktaracağız. KVK Takip sürecinin nasıl yapılabildiği konusuna değineceğiz.

KVK Takip Nasıl Yapılır?

KVK takip süreci, bireyin sahip olduğu ve KVK garantisi kapsamında olan cep telefonlarının arızalanması durumunda KVK servislerine gönderilmesi ve onarılması sürecidir. Yani bireyin KVK tarafından garantisi bulunan cihazının bozulması sonucu bireyin cihazını KVK’ya göndererek onarılmasını sağlaması sürecidir. Bu noktada önemli olan KVK’nın verdiği garanti sürecinin devam ediyor olmasıdır. Ve bir diğer önemli durum ise eğer garanti süreci devam ediyor ise KVK’ya gönderilen cihazın ne durumda olduğu yani KVK takip sürecinin ne durumda olduğu durumudur. Bunun için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak sisteme girebilir ve cihazınızın sahip olduğu 15 haneli IMEI numarası ile KVK takip sürecini takip edebilirsiniz. KVK takip süreci internet üzerinden KVK resmi sitesi üzerinde oluşturulmuş olan uygulamalar sayesinde kolayca yerine getirilebilir. Ancak bunun için cihazınızın sahip olduğu IMEI numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu numarayı bilmiyorsanız, telefonunuzun arama kısmına *#06# yazarak ARA seçeneğini seçebilir ve cihazınızın IMEI numarasına ulaşabilirsiniz. Ve bu yolla da internet üzerinden KVK takip işleminizi yapabilir ve cihazınızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

kvk garanti sorgulama

KVK Takip İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.