LENOVO GARANTİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

LENOVO GARANTİ SORGULAMA

Günlük yaşantımızda kullandığımız çok sayıda elektronik alet mevcuttur. Bu ürünlere ait farklı farklı fırsat ürünleri, satın alırken bizi cezbeden özelliklerdendir. Özellikle cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlarda üreticiden kaynaklı hatalar ve belirli kullanım hataları garanti kapsamına alarak kullanıcının hem güvenilir hem de memnuniyeti yüksek şekilde faydalanması amaçlanmaktadır. Hemen hemen her üretici ürünü adına belirli garanti süresi belirleyerek tüketiciyi kendisine çekmeye çalışır.

Sahip olurken önem verdiğimiz garantili olma özelliğinin sahip olduğumuz her alet için geçerli olduğunu düşünürsek ve her birisi için farklı garanti süreleri olmakla birlikte sona eriş zamanları da farklıdır. Bizim bu süreleri net şekilde hatırlamamız mümkün değildir. Bu bağlamda Lenovo marka dizüstü bilgisayarlarda olası garanti kapsamında bir arızayla karşı karşıya kalırsanız garanti süresinin dolup dolmadığını sorgulayabilmeniz adına bir hizmet uygulamaya koymuştur. Bu yazımızda Lenovo garanti sorgulama işleminin nasıl yapıldığını size anlatacağız.

Lenovo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Firma sorgulama işleminde her bilgisayar için ayrı bir serial numarasını kullanmaktadır. Bilgisayar satışı esnasında sistemde o cihazın serial numarası üzerinden garanti işlemini başlatmış sayılıyor ve bu süreyi tüketicinin de kontrol edebilmesi adına resmi internet sitesinden serialden sorgulama sistemini kullanıma sunuyor. Bilgisayarımızın serial numarasını arkasındaki etiketten öğrenebileceğimiz gibi faturasından da öğrenebilirsiniz. Serial numarası genellikle harf ve sayıların birleşiminden oluşan rastgele bir diziliştir. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz adına yazımızın sonuna Lenovo garanti sorgulama sayfasına yönlendirilmiş bağlantı linkini ekledik. Bağlantı linkini kullandığınız zaman resimde gösterilen lenovo resmi internet sitesine erişim sağlamış olacaksınız. Çerçeve ile gösterilen kısıma bilgisayarınıza ait serial numarasını yazınız ve “continue” tuşuna basınız. Böylelikle Lenovo garanti sorgulama işlemini yapmış bulunmaktasınız.

lenovo

Lenovo Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.