Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA

E-Devlet sağlık, kamu kurumları, ekonomi ve daha birçok konuda bize destek oluyor. E-Devlet’in bizlere kolaylık sağladığı bir konuda hukuk alanındadır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza internet üzerinden yapılabilen ve E-Devlet sistemiyle hemen halledilebilen mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Bu yazımızı okumanız halinde bu işlemi nasıl yapacağınızı hemen anlayacaksınız. Eskiden bu tür işlemleri kamu kurumlarının direkt kendilerine müracaat ederek yapıyorduk ancak artık böyle bir durum söz konusu değil, çünkü E-Devlet sistemi artık var. Mahkeme dosyası sorgulama işlemi için sizlerin yapması gereken tek şey aşağıdaki adımları uygulamaktır. Ayrıca adımların hemen altlarında da resimlerinin bulabileceğini sizlere hatırlatmak isteriz.

E-Devlet Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet günümüzde oldukça fazla kurum ve kuruluşları bünyesinde barındıran bir elektronik sorgulama adresidir. E-Devlet üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilmek için mutlaka bu şifre ile sisteme giriş yapmanız gerekecektir. E-Devlet şifrenizi daha önceden almadıysanız, size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte gitmeniz gerekecektir. Çünkü PTT şubesindeki görevliler size kimliğinizi görmeden E-Devlet şifrenizi veremezler. E-Devlet şifreniz sizin kimliğiniz niteliğinde olduğu için kesinlikle özel olmalıdır ve kimse ile E-Devlet şifrenizi paylaşmamanız gerekmektedir. PTT şubesinden E-Devlet şifrenizi alırken şifrenizin kapalı bir zarf içinde verildiğinden yani zarfın daha önce kimse tarafından açılmadığından emin olmalısınız. E-Devlet şifrenizi alabilmek için PTT şubesine 2 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğer daha önceden E-Devlet şifresi aldıysanız ve kaybettiyseniz yeni bir E-Devlet şifresi alabilmek için ödemeniz gereken ücret 2 TL değil 4 TL olacaktır. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinden şifreniz ile birlikte giriş yapmalısınız. T.C. kimlik numaranızı ve PTT’ den almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilir ve mahkeme dava dosyası bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Mahkeme dava dosyası sorgulama işlemini yapmak için öncelikle yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaktır. Hemen ardından da açılan sayfada kimliğimi doğrula kısmına tıklayınız.

7

  • E-Devlet şifrenizi ve size ait olan TC kimlik numaranızı yazınız.

4

  • Son olarak ise sisteme giriş yap yazan butona tıklamalısınız. Böylece mahkeme dava dosyası sorgulama işlemimiz bitti.

5

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama işlem sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. erhan Çetiner dedi ki:

    Yok