Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MALİYE FATURA SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere Maliye fatura sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda fatura sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte internet de giderek gelişmektedir. Bu gelişim sağlamak içinde birçok adım atılmaktadır bu adımların atılası ile birlikte internete olan talepte artmaktadır. Artık her insanın elinin altında kolayca bulunan internet sayesinde işlerimizi hızlı ve pratik bir şekilde halledebiliyoruz. Bu gelişmeye ülkemizdeki kurumlarda duyarsız kalmayarak vatandaşa hizmeti internet aracılığı ile ayağına kadar götürmek için birçok uygulamayı günümüzde kullanılabilir kılmıştır. Sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi de bu amaç doğrultusunda yapılana çalışmaların bir sonucudur.

Maliye fatura sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Bu işlem sayesinde insanlar artık uzun süre kuyrukta saatlerce beklemek zorunda değillerdir. Bu sorgulamayı yaparken herhangi bir şifreye ihtiyaç duyulmaz gerekli bilgiler verilmesi durumunda sorgulama işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda maliye fatura sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Maliye Fatura Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır ?

Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait olan resmi internet sitesinden sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine gitmeniz durumunda açılan ekranda ilk olarak T.C. kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası yazılmalıdır. Seri numarası nüfus cüzdanın ön yüzünde yer almaktadır.

vergi dairesi1

Daha sonra annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun T.C kimlik numarasını ve annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerini yazmanız gerekmektedir.

vergi dairesi2

Ardından yapılması gereken işlem ise güvenlik kodunu gerekli yere yazmaktır. Güvenlik kodu yazılırken resimde olduğu gibi büyük harfler büyük bir şekilde olmalıdır.

vergi dairesi3

Sorgulama işleminin bitmesi için atılacak son adım ise ‘tamam’ yazısının üzerine tıklamaktır.

vergi dairesi4

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra maliye fatura sorgulama işleminizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra faturanız ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Maliye Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.