Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Uydunet Online İşlemler Rehberi

Uydunet’in sunduğu Online İşlemler hizmetinde yapmanız gereken birçok işlemi yerinizden kalkmadan online olarak halledebilirsiniz. Uydunet aynı zamanda Türksat kablo olarak anıldığından yazı sonundaki yönlendirdiğimiz link sizi şaşırtmasın, doğru yerdesiniz.

Türksat Online İşlem Merkezi  ile yapabileceğiniz işlemler:

  • Kredi kartı bilgileriniz ile online olarak fatura ödemesi yapabilirsiniz.
  • Faturalarınızı görüntüleyebilir, inceleyip detaylara ulaşabilirsiniz.
  • Uydunet, Kablo TV ve Teledünya borç ve fatura sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Uydunet, Kablo TV ve Teledünya sorunlarınız için arıza kaydı bırakabilirsiniz.
  • Temiz İnternet ve Güvenli İnternet hizmetlerinin seviyesini belirleyip değiştirebilir, isterseniz de kapatabilir veya açabilirsiniz.

    1. Kullanıcı Girişi

türksatkablo-kullanıcıgirisi

Uydunet Online işlemler sayfasına girdiğiniz zaman resimde de gösterilen kullanıcı girişine bastığınızda karşınıza beş seçenek çıkacak. Müşteri numarası, Tc Kimlik numarası, E-Devlet, E-mail, Cep telefonu. Bu seçeneklerden size en uygununu seçebilirsiniz. E-devlet şıkkını seçtiğiniz zaman ise e-devletin sitesine yönlendiriliyorsunuz.

2. Telefon Rehber Sorgulama

Telefon Rehber Sorgulama

Uydunet Online işlemler hizmetinin Telefon Rehber Sorgulama Kısmında ise Müşteri ad ve Müşteri soyad girerek bu işlemi halledebilirsiniz.

3. Fatura Sorgulama

faturasorgulama

Uydunet Online işlemler hizmetinden faturalarınızı da öğrenebilirsiniz. Fatura Sorgulama butonuna bastığınızda ise karşınıza dört adet seçenek çıkacak. Ödeme numarası ile, Müşteri numarası ile, Hizmet numarası ile, Tc kimlik numarası ile fatura sorgulama yapabilirsiniz. İsim, soyisim ve seçtiğiniz seçenekteki numarayı girdikten sonra güvenlik kodundaki sayıları okla gösterilen yere(Ayrıca Metni yazın cümlesi geçen yer) girmeyi unutmayınız. Eğer gösterilen güvenlik kodunu anlamadıysanız kırmızı kare içine alınmış yere tıklayarak güvenlik kodunu değiştirebilir veya kırmızı daire içine alınmış ses işaretiyle güvenlik kodunu dinleyebilirsiniz. Güvenlik kodunu da yazdıysanız Fatura Sorgula butonuna tıklayın.

4. Yeni Abonelik

yeniabonelik

Yeni abone olacaksanız Uydunet Online işlemler hizmetinden abone olabilirsiniz. Yeni abonelik kısmına tıklayınız. Yalnız bu abonelik kampanyasız aboneliktir. Bu işlem altı aşamadan oluşmaktadır. Uydunet öncelikle size binanızda hizmet veriyor mu onu soracaktır. Eğer varsa resimde gözüken diğer beş aşamaya sırasıyla devam edebilirsiniz.

5. Genel Arıza Listesigenelarızalistesi

Uydunet Online İşlemler’den Genel Arıza olup olmadığına da bakabilirsiniz. Öncelikle İlinizi, sonrasında ise arıza olup olmadığını merak ettiğiniz hizmeti en sonunda da arıza çeşidini seçip Arızaları Listele butonuna basarak öğrenebilirsiniz. Gördüğünüz üzere arıza yok ise sistem Genel arıza bulunamadı diye uyarı verecektir.

6. İletişim

İletişim

İletişim kısmından ise öncelikle iletişim türünü seçmelisiniz. Bu sayfadan kampanyalar ve abonelik hakkında merak ettiklerinizi sorabilir, öneri dahi verebilirsiniz. Diğer seçeneğinden ise merak ettiğiniz herhangi bir soruyu sorabilirsiniz. Ad, soyad gibi gösterilen seçeneklerin yanındaki yıldız ise o seçeneğin doldurulmasının zorunlu olduğunu gösterir. Eğer zorunlu seçenekleri doldurmadıysanız Uydunet Online işlemler sistemi hata verecektir. Bütün işlemleri yaptıktan sonra gönder butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

7. Şifremi Unuttum

şifremiunuttum

Uydunet Online İşlemler hizmetinde şifrenizi değiştirmenin iki adet yolu var. Müşteri numarası veya Tc kimlik numarası ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız faturanızın sol üst köşesindeki numaraya bakabilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezini arayarak da öğrenebilirsiniz.

8. Abonelik Sözleşmeleri

aboneliksözleşmeleri

Uydunet Online İşlemler hizmetlerinde yapabileceğiniz bir diğer işlem ise abonelik sözleşmelerini inceleyebilmektir. Resimde de görüldüğü gibi dört adet sözleşmeyi inceleyebilirsiniz. Abonelik Ana Sözleşmesi, Abonelik Tv Ek Sözleşmesi, Abonelik İnternet Ek Sözleşmesi, Abonelik Telefon Ek Sözleşmesi. Bu butonlara tıkladığınız zaman pdf formatında bir dosya yeni sekmede açılacaktır. Sözleşmeleri aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sağ üstte çıkan yuvarlak içine alınmış seçeneklerden indirebilir veya yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

abonelikörnekupdate

9. Borç/Alacak Sorgulama

borçalacaksorgulama

Eğer Uydunet’e abone olurken hatalı ödeme yaptıysanız Borç/Alacak Sorgulaması seçeneğinden ne kadar olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Uydunet online işlemler için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.