Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MEB SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Yıllar önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve yapılan sınavların sonuçları eve posta ile gelir ve bu şekilde sınav hakkında bilgi sahibi oluyorduk. Şimdi ise teknoloji çağında olmamızla birlikte internet kullanımının artması ile pek çok işlemde olduğu gibi MEB sınav sonuçları sorgulama işlemi ile online olarak işleminizi kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir ve sonuçlara hızlı ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden oluşturulup vatandaşların kullanımına sunulan sorgulama ekranları sayesinde işleminizi beklemeden gerçekleştirmeniz mümkündür. MEB sınav sonuçlarını sorgulama işleminden önce düzenlenen bu sınavlar için sınava girecek öğrenci, başvurusunun gerçekleştirmesinden sonra yine sınav yerini internet üzerinden öğrenebilmektedir. Sınav yeri belirlenen öğrenciler, sınav günü internet üzerinden verilen bilgiler doğrultusunda hangi kurum, hangi sınıf gibi bilgileri sayesinde hiçbir zorluk çekmeden sınavını olmak için belirlenen yere gider ve sınavını gerçekleştirir. Bu aşamadan sonra kişilerin sınavların sonuçları için gün sayarlar. Çünkü her sınavın kişilere göre farklı önemleri vardır. İşte MEB sınav sonuçlarını sorgulama işlemi kişilerin sınav sonuçları açıklanmasıyla hiç zaman kaybetmeden gerçekleştirebileceği ve sınavı hakkında bilgi sahibi olabileceği bir sorgulamadır. Bu işlem iki farklı yöntemle yapılabilir. Bunlardan biri E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak bir diğeri ise MEB resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında MEB sınav sonuçlarını sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz iki farklı yöntem ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden MEB Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı bölümünden MEB sınav sonuçlarının açıklanması yapılmaktadır. MEB sınav sonuçları sorgulama işleminizi bu sorgulama ekranı sayesinde E-devlet şifrenizi kullanarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. E-Devlet şifresine sahip değil iseniz; PTT şubelerine gidip nüfus cüzdanınızla başvurarak 2 TL karşılığında size özel bir zarf içerisinde temin edebilirsiniz. Daha sonrasında yazımızın devamında verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız. MEB sınav sonuçlarını sorgulama işlemi için tıkladığınız bağlantı adresinden açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

meb sorgulama

Sonrasında gelen sayfada E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı ilgileri yerlere giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Bilgilerinizi kontrol edip “Sistem Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları uyguladığınız zaman tüm sınav sonuçlarına dair bilgiler sizin karşınıza gelecektir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden MEB Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi LÜTFEN TIKLAYINIZ!

MEB Resmi Sitesi Üzerinden MEB Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden MEB sınav sonuçları sorgulama işleminiz gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlem için hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. İşleminiz için öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi ilgili kutucuklara giriniz. meb1Sonrasında güvenlik doğrulaması için güvenlik kodunu giriniz. meb2Son olarak bilgilerinizi kontrol edip “Tamam” butonuna tıklayınız. meb3Bu adımları doğru uyguladığınız takdirde MEB sınav sonuçları sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

MEB Resmi Sitesi Üzerinden MEB Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.