Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MEB SINAV YERİ SORGULAMA

Birçok işlemde olduğu gibi eğitim işlemlerinde de internet ortamı sayesinde birçok işlem daha hızlı ve kolay halledilebiliyor. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza MEB sınav yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. MEB birçok sınav yapmaktadır. Haliyle öğrenciler  ve ya sınava girecek vatandaşlar da sınav yerlerinin neresi olduğunu merak ediyorlar. Bu sınav yerlerini nasıl öğreneceğinizi ise bu yazımızdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. MEB sınav yerini sorgulama işlemi için tek yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklayıp ardından da gerekli adımları uygulamaktır. Üstelik adımların hemen altlarında da işlemlerinizi daha kolay yapmanız için resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi MEB sınav yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım.

MEB Sınav Yeri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

MEB sınav yerini sorgulama işlemini yapmak için öncelikle yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaktır. Hemen ardından da bizlere bir E-Devlet şifresi gereklidir. Bu şifreyi ise PTT şubelerinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Daha sonra ise bu şifre ile birçok işleminizi yapabilirsiniz.

  • Şifremizi aldıktan sonra ise ilk yapmamız gereken kimlik doğrulamasıdır.

6

  • TC kimlik numaramızı yazmaktır. Hemen ardından da almış olduğumuz E-Devlet şifremizi yazıyoruz.

6

 

  • İşlemlerimizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra ise hemen alt tarafta görmüş olduğumuz “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz. Böylece hızlı ve kolay bir şekilde sınav yeri sorgulama işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

5

  • Ayrıca bu sorgu işleminin dışında E-Devlet sistemi ile öğrenme, sorgulama gibi daha birçok işleminizi de yapabilirsiniz.

MEB Sınav Yeri Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.