Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MESLEK KURSU SORGULAMA

İŞKUR, iş sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza meslek edindirme kursları ve yeni iş imkanlarından faydalanma olanakları sağlamaktadır. İŞKUR bulunan bölgede hangi sektöre eleman ihtiyacı bulunduğunu belirler ve ona göre meslek kursları açar. Kursiyerler, bir miktar harçlık para almakta ve yemek, yol gibi giderleri de kurum tarafından karşılanmakta. İŞKUR meslek kursları ile ilgili bilgiyi internet üzerinden öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden birçok sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de meslek kursu sorgulama işlemidir. Birçok sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi 22 adet devlet kurum ve kuruluşunu bünyesinde barındırmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden bu kurum ve kuruluşlar ile ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra sorgulama işleminizi yazının devamında verdiğimiz bilgileri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Meslek Kursu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgulama işleminizi yapabilmek için yapmanız gereken işlem yazının sonunda verdiğimiz linke tıklamak olacaktır. Yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıkladığınızda açılacak olan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

H

Kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıkladığınız da açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.

işgöremezlik ödeme2

 

Ardından sisteme giriş yap adlı butona tıklayınız. Bu şekilde karşınıza gelecek sayfadan meslek kursu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

işgöremezlik ödeme3

Meslek Kursu Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.