Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MESLEKİ SORUMLULUK POLİÇE SORGULAMA

Günümüzde çalışmaktan ve ihtiyaçlarımız durumunda zaman ayırmak durumunda kaldığımız işlemlerden dolayı sevdiklerimize fazla vakit ayıramaz hale geldik. Bu sebeplerle kurumlar harekete geçiş ve artık vatandaşların pek çok kamu işlemlerini internet üzerinden yapabilmeleri için olanak sağlamaktadırlar. E-Devlet sistemi de vatandaşlarımıza pek çok alanda hizmetlerin sunulduğu bir uygulamalar bütünüdür. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne bağlı bir şekilde pek çok işlemin kolay ve güvenli bir şekilde E-Devlet sistemi üzerinden halledebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemlerden birisi de mesleki sorumluluk poliçe sorgulama işlemidir. Bu sigorta ile muhasebeci, mali müşavir, yeminli mali müşavir, mühendis, mimar ve avukat mesleklerine sahip bireylerin ve aynı zamanda oda, birlik, dernek gibi meslek kuruluşlarına üye olması şartıyla mesleklerini icra ederken bu bireyler tarafından bazı aksaklılar sebebiyle üçüncü bir kişiye zarar gelmesi durumunda ödenecek olan tazminata karşı bu kişileri korumaya alınır. Mesleki sorumluluk poliçe sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda yazımızın devamında sizlere bilgi vereceğiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Mesleki Sorumluluk Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden mesleki sorumluluk poliçe sorgulama işlemi için E-Devlet sitesi üzerinden gerçekleştirilen çoğu işlemde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresini PTT şubesine gittiğiniz zaman kimlik bilgilerinizle gidip başvurduğunuzda 2 lira karşılığında size özel bir zarf içerisinde alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz size özel bir şifredir. E-Devlet 4C emeklilik işlemleri evrak takibi işleminiz için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Mesleki Sorumluluk Poliçe Sorgulama

Ardından kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak girdiğiniz bilgileri kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları uyguladığınız takdirde E-Devlet sistemi üzerinden mesleki sorumluluk poliçesi sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Mesleki Sorumluluk Poliçe Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.