Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMA

Çalışan vatandaşlarımızın çalıştıkları işteki konumu ve seviyesi belirlenmeli ve sonrasında ise bu durumları belirten belgeler ile işlemlerin gerçekleşmesi gerekir. Dolayısıyla önem verilen bu durumun getiri olarak kişilerin mesleki yeterlilik belgesine talebi de giderek artmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi artık birden çok alanda etkin olarak istenen belgelerden biri olup belge olmadığında ise işlemlerin aksamasına sebep olmaktadır. Bu kadar etkin bir belge olmasının sebeplerinden en önemlisi devletinde artık bu belgenin bulunması konusunda şart koymasından dolayıdır. Mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemi ile belgeniz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesini sorgulama işleminizden önce bu belge hakkında bilgilendirme yapacağız. Mesleki yeterlilik belgesi, adı üzerinde olduğu gibi çalışan kişilerin görevindeki yeterlilik durumunu gösteren bir belgedir. Bu belgenin kişinin o işi yapabileceğini göstermesinden dolayı SRC belgesine çalıştığı ticari işyeri sebebiyle ihtiyacı durumunda işlemlerinin sorunsuz olarak halledilmesini sağlamaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden siz vatandaşlarımıza sunduğu hizmetler sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Sorgulama işleminizi online olarak tek bir şifre ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemi ve hakkında bilgi almak için tüm E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi şifreye ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuru yaptığınız takdirde başvurunuz sonucu 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerisinde E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

MESLEKİ YETERLİLİK1

Daha sonra T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz.

MESLEKİ YETERLİLİK2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

MESLEKİ YETERLİLİK3

Giriş işlemini bu adımları uygulayarak başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işleminizi ve konu ile ilgili ihtiyacınız olan bilgileri alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.