Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları

Ülkemizde şans oyunları büyük ilgi görmektedir. Hayallere sahip olan insanlar bunu gerçekleştirebilmek için bazen yüklü miktarda paraya ihtiyaç duruyorlar ve bunu bulmak için de çareyi şans oyunlarında görüyorlar. Her hafta değişen rakamlar ile kişilere ikramiye kazanma şansı doğuyor. Bu haftaki çekiliş sonuçları da belli oldu. Yazımızın devamında Milli Piyango çekiliş sonuçlarını sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

Milli Piyango çekiliş sonuçlarına geçmeden önce kurum hakkında biraz bilgi verelim. Milli Piyango, ülkemizde Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenmekte olan ve kazanacak olan ikramiyelerin çekilecek olan kuralar ile belirlendiği bir şans oyunudur. Ülkemizde piyango çekilişleri, her ayın 9, 19 ve 29’udna yapılmaktadır. Bu tarihlerin dışında da piyango çekilişleri düzenlenebilmektedir. Örneğin yeni yılda özel çekilişler yapılabilmektedir.

Milli Piyango biletlerinin basımı, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca piyango oyunu kapsamındaki basılan bütün biletler Türk Parasını Koruma yasasının da güvencesi altına alınmıştır. Milli Piyango bileti alırken de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bilet aldığınızda biletin arkasında mutlaka bayii satış mührü bulunmalıdır. Bileti ışığa doğru tuttuğunuzda biletin kâğıdının dokusunun içerisinde beyaz renkte yapılmış MP amblemli filigran bulunmalıdır. Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişilere bilet satışı yapılmamaktadır.

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Sorgulama İşlemleri

Milli Piyango çekiliş sonuçlarını sorgulatabilmek ve öğrenmek için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladığınız takdirde karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir.

Bu sayfada Milli Piyango çekiliş sonuçlarını sorgulatabilirsiniz. Fakat bunun için sizden bazı bilgiler istenmektedir. İlk olarak çekilişin yapıldığı tarihi seçmelisiniz. Bunu doğru seçmezseniz, istediğiniz tarihte çekilişi kazanmış olsanız bile sonucu görüntüleyemezsiniz. Milli Piyango çekiliş sonuçları için sizden istenen bir diğer bilgi de bilet numarasıdır. Bilet numarasını size verilen belgede bulabilirsiniz. Bu iki bilgiyi sisteme girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız ve böylece Milli Piyango çekiliş sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu sayfadan Milli Piyango çekiliş sonuçlarını öğrenebildiğiniz gibi ülke genelinde hangi bilete ne kadar ikramiye çıkmış onu da görebilirsiniz. Bunun için ise ilk olarak çekilişin tarihini seçin ve ardından da “Tüm Liste” butonuna tıklayın. Alt kısımda büyük ikramiyenin hangi ildeki bilete çıktığını ve diğer ikramiyelerin de hangi biletlere çıktığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.