Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MOBESE CEZA SORGULAMA

Ülkemizde her geçen gün artan trafik kazaları çoğu insanın canına mal olmaktadır. Bu durumda kurallara uyan ve ona göre hareket eden kişileri korkutmaktadır. Kural ihlali yapan sürücülerin tespitini kolaylaştırmak ve yapılan ihlalleri caydırıcı yaptırımlar ile azaltmak için teknolojiden faydalanarak mobese cihazları kullanılmaya başlanmıştır. Bu şekilde kural ihlali yapıldığı zaman ihlali yapan aracın plaka numarası alınıp anında ceza yazılmaktadır ve aracın bağlı olduğu adrese ceza ihbarı gönderilir. Mobese ceza sorgulama işlemi tam bu noktada devreye girmektedir. Bu tür ceza uygulaması ile karşı karşıya kalan sürücüler mobese cezası sorgulama işlemi ile plakaya yazılan ceza hakkında bilgi sahibi olabilir. Ayrıca sürücülere bildirilmesine rağmen bazen sürücülerin gözünden kaçabilmektedir. Bu şekilde cezanın da ödenmemesi daha farklı durumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sürücülerin mobese cezası sorgulama işlemini yapmaları ile üzerilerinde ceza olup olmadığını da kontrol etme imkanı sağlanmıştır. Bu sorgulama işlemini tercihinize göre Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden ya da Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden iki farklı yöntem ile yapabilirsiniz. Yazımızın devamında iki farklı yöntem ile mobese cezası sorgulama işlemlinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

EGM Sitesi Üzerinden Mobese Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EGM sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz mobese ceza sorgulama işlemi hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. EGM sitesi üzerinden sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sorgulama işlemi için açılan sayfa öncelikle isim ve soyisminizi ilgili boşluklara giriniz. egm trafik ceza 1Ardından T.C. kimlik numaranızı ilgili boşluğa giriniz. egm 2Sonrasında doğum yılınızı giriniz.egm 3Son olarak bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Doğrula” butonu tıklayınız. egm 4Sizler için paylaşmış olduğunuz bu adımları uyguladıktan sonra EGM sitesi üzerinden mobese ceza sorgulama işlemi gerçekleştirmiş olup gerekli olan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

EGM Sitesi Üzerinden Mobese Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

GİB Sitesi Üzerinden Mobese Ceza sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobese sorgulama işleminizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfa üzerinden aracınızın plaka bilgisini giriniz ve özel plakaya durumunuzu ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ olarak işaretleyiniz.TRAFİK CEZA SORGU 1 Ardından T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı giriniz.TRAFİK CEZA SORGU 2 Sonrasında sizden istenmekte olan tescil tarihini de giriniz. TRAFİK CEZA SORGU 3Sorgulama işlemi için girilen bilgilerin formatı hakkında kırmızı ile yazılmış kısımda bilgi vermektedir. Bu kısma muhakkak göz atınız. Son olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olup “Tamam” butonuna tıklayınız. TRAFİK CEZA SORGU 4Tüm bu adımları uyguladığınız takdirde mobese ceza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

GİB Sitesi Üzerinden Mobese Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.