Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MSB GERÇEK KİŞİ BİLGİ EDİNME BAŞVURULARINI SORGULAMA

Günümüzde internet kullanımın artması ile birlikte birçok kurum ve kuruluş artık bu alanda hizmet vermeye başladı. Artık birçok sorgulama işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Bu bizi kurumlara gidip sıra beklemekten kurtarıyor. Bu alanda hizmet veren en kapsamlı sistem ise E-Devlet sistemidir. E-Devlet üzerinden 22 kurum ve kuruluşun bize sunmuş olduğu uygulamalara ulaşabiliyor ve buradan birçok sorgulama işlemimizi gerçekleştirebiliyoruz. E-Devlet sisteminden sorgulama yapmak ise çok basit. Sizden sadece TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecek. E-Devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında şifre almak olacaktır. Bu şifre ile E-Devlet sisteminde ki tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet bünyesinde hizmet veren Milli Savunma Bakanlığı üzerinden yapacağınız bir sorgulama uygulaması da MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulama uygulamasıdır. Bu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını aşağıda vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek yapabilirsiniz.

MSB Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurularını Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuzu ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

SS

Bu butona tıkladıktan sonra sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. E-Devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı girmeden sorgulama işlemini gerçekleştiremeyeceğinizden dolayı bu bilgileri doğru bir şekilde girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Bu işlemden sonra son olarak yapmanız gereken sisteme giriş yap adlı butona tıklamak olacak ve bu şekilde açılan sayfa üzerinden MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Adsız

MSB Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurularını Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.