Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MUAYENE RANDEVU SORGULAMA

Şehir merkezleri nüfusunun artması ile birlikte birçok kurum yoğunluğu kat kat artma göstermiş ve işlemlerin halledilmesi güç hale gelmiştir. Bu kapsamda hemen hemen her kurum bu yoğunluktan kurtulmak ve güncel, güvenilir ve hızlı şekilde işlemlerini sürdürebilmek adına teknolojik alt yapılar oluşturmuş, geliştirmiş ve bu sistemleri aktif halde kullanıma sunmuştur.

Bu kuruluşlara bir örnek de Sağlık Bakanlığı’dır. Bakanlığa bağlı tüm hastanelerden, Ağız ve Diş sağlığı Merkezleri’nden randevu alınabilmesi adına Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) geliştirilmiştir. 2009 yılında planlanmaya başlanan ve 2011 yılında uygulamaya koyulan bu sistem, randevu alacağınız hastaneye, doktor ve saatini belirlemenizi sağlayan bir sistemdir. Normal hastalardan farklı olarak hastanede saatlerce sıra bekleyerek muayene işleminizi gerçekleştirmeye çalışma aşamalarından arınmış, daha az yorucu ve stresten uzak planlanmış şekilde muayene olabileceksiniz.

Ülkemizde geçiş aşamasında kabul edildiği için adaptasyon süreci yaşamakta olan bu sisteme yardımcı bir kol olarak da “Alo 182” randevu alma hattı da hizmet vermektedir. Yazımızda internet üzerinden muayene randevu sorgulama sisteminin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Muayene Randevu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Muayene randevu sorgulama işleminizi 2 şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki yine Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılında kullanılmaya başlanılan “E-nabız” sistemidir. Bu portalda randevu almanın yanı sıra kişisel sağlık kayıtlarınıza 7/24 ulaşmanız mümkündür. İsterseniz e-nabız şifresi oluşturarak kullanabileceğiniz gibi e-devlet kapısı üzerinden de bu sistemi kullanabilirsiniz. Görsel olarak altta anlattığımız işaretli kısımı kullanarak e-devlet yönlendirme sayfasını kullanınız ve giriş yapınız. E-devlet üzerinden girişi gerçekleştirdikten sonra randevu alma ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Nabız Muayene Randevu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İkinci sistem ise Sağlık Bakanlığı’nın kendi resmi internet sitesi üzerinden sağladığı MHRS olarak bilinen sistemdir. Öncelikle yapmanız gereken hazırladığımız yönlendirme butonuna bağlı olan kısımdan ilgili sayfaya ulaşmanızdır. Ulaştığınız sayfa ekteki görselimiz olacaktır. Eğer üye değil iseniz ok ile gösterilen kısımdan üye olarak bundan sonraki randevu işlemlerinizi de o şifre üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliğiniz önceden bulunuyorsa TC kimlik numaranızı kullanarak giriş butonuna basınız. İlgili hastane, doktor ve muayene saatini işaretleyerek muayene randevu sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

MHRS Muayene Randevu Sorgulama için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.