Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Odeabank Kredi Sorgulama

Odeabank’tan kredi sorgulaması yapabilmek için öncelikle Odeabank’ın sitesine girilmesi gerekmektedir. Kredi başvurusunun hangi amaçla yapılacağının daha önceden kesin bir şekilde tespit edilmiş olması gerekmektedir. Zira krediler birbirlerinden ince çizgilerle ayrılmış alanlar üzerine verilmektedir.

Odeabank sitesi için TIKLAYINIZ!

Banka adresine girildiğinde sayfanın aşağısında kredilere ayılmış olan bölüm bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi en çok kullanılan kredi çeşitleri olduğundan sekmelerle birbirinden ayrılmış bir şekilde ana sayfaya entegre biçimdedir. Kredi sorgulama araçları çok basit şekilde dizayn edilmiş olup iki farklı kritere göre çalışmaktadır. Bu kriterler; kredi miktarı ve taksit tutarıdır. Yani sorgulamayı yapmak için öncelikle, ya ihtiyaç duyulan kredi miktarı belirlenip daha sonra istenilen vade girilerek aylık yansıyacak taksit miktarı görüntülenebilir; ya da aylık ödenebilecek taksit miktarı ve vade girilerek alınabilecek maksimum kredi miktarı görüntülenebilir. Bu hesaplama metodu bütün kredi çeşitleri için aynı şekilde çalışmaktadır.

4

İhtiyaç Kredisi

Ana sayfanın aşağısında bulunan kredi sorgulama modülünün kullanılması gerekmektedir. İhtiyaç kredisi sekmesi sayfada açık bulunmaktadır. Modülün içerisinde vade ve kredi tutarı ya da taksit tutarı olmak üzere iki farlı parametre bulunmaktadır. Kredi tutarı ya da taksit tutarı öncelikle seçildikten sonra vade süresi minimum 1 ay, maksimum 48 ay olacak şekilde belirlenmelidir. Daha sonra kredi tutarı minimum 1.000 lira, maksimum 100.000 lira ya da taksit tutarı minimum 100 lira, maksimum 5.000 lira olacak şekilde seçildikten sonra sağ tarafta bulunan “hesapla” butonuna tıklanmalıdır. Butona tıklandıktan sonra hesaplama ekranı gözükecektir. Bu ekranda; aylık faiz oranı, kredi tutarı, aylık taksit tutarı, toplam geri ödeme tutarı, kredi tahsis ücreti, kredi hayat sigortası prim ücreti, toplam masraf, aylık efektif faiz oranı, yıllık efektif faiz oranı bilgileri ayrıntılı bir şekilde görülebilmektedir. İhtiyaç kredisi sorgulama işlemi yapılırken pratik olması göz önünde bulundurularak, herhangi bir kişisel spesifik bilgi alınmadığından yıllık hayat sigorta prim tutarı ortalama bir şekilde hesaplanarak kredi hesaplamasına dahil edilmiştir. Ancak kredi başvurusu yapılırken, krediyi kullanacak kişinin yaşına ve kullanılacak kredi miktarına göre değişiklik gösterebilecektir. Aynı şekilde toplam masrafların içerisinde bulunan sigorta ücretleri de ortalama değerler üzerinden hesaplanmıştır. Bu rakamlar da krediyi kullanacak kişiye göre değişiklikler gösterebilecektir.
Aynı modül içerisinde ihtiyaç kredisi sekmesinin yanında “taşıt kredisi” sekmesi bulunmaktadır.

77

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi de ihtiyaç kredisi hesaplama ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Ancak taşıt kredisi hesaplama aracında bulunan maksimum ve minimum kredi miktarları farklılık göstermektedir. Vade süresi ihtiyaç kredisi ile aynı olup minimum 1 ay, maksimum 48 ay olarak seçilebilmektedir. Kredi miktarı ise minimum 5.000 lira, maksimum 500.000 lira olarak seçilebilmektedir. Yine taksit tutarı taşıt kredileri için minimum 500 lira, maksimum 5.000 lira olabilmektedir.

Konut Kredisi

Ana sayfada bulunan kredi hesaplama modülü içerisindeki son hesaplama aracıdır. Yine ihtiyaç ve taşıt kredileri ile aynı şekilde hesaplanabilmektedir. Ancak vade miktarı ve kredi tutarı ya da taksit tutarı değişiklik göstermektedir. Konut kredisi için seçilebilecek minimum vade süresi 1 ay, maksimum vade süresi ise 120 ay olabilmektedir. Kredi tutarı minimum 5.000 lira olabilirken maksimum kredi tutarı 1.000.000 liraya kadar çıkabilmektedir. Taksit tutarı ise aylık en düşük 1.000 lira olabilirken, en yüksek aylık taksit tutarı 10.000 lira olarak seçilebilmektedir.
Hesaplama modülünde en sağdaki ve son sekmede ise “diğer araçlar” bulunmaktadır.

Taksitli Ticari Kredi

Buraya tıklayarak “Taksitli Ticari Kredi” hesaplaması da yapılabilmesi mümkündür. Taksitli ticari kredi hesaplamasında ise 1 ay ile 36 ay arasında vade seçeneği bulunmaktadır. Kredi tutarı minimum 3.000 lira, maksimum 15.000 lira olabilmektedir. Taksit tutarı ise aylık 1 lira ile 15.000 lira arasında değişmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.