Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖDEME NUMARASINDAN ÖDEME DETAYI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere ödeme numarasından ödeme detayı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte, interneti insan için daha faydalı bir hale getirilebileceği konusu üzerinde durulmaya başlandı. Bu sebep ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları birçok uygulamayı hayatı geçirerek hizmeti vatandaşın ayağına götürmektedir. Sorgulama işlemleri de bu uygulamalar arasında yerini almıştır. Sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. Böylelikle uzun kuyruklara girmeye gerek kalmadan ve birçok evrak işleri ile uğraşmadan kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme numarasından ödeme detayı sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Firma şubesini sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ödeme Numarasından Ödeme Detayı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Ödeme numarasından ödeme detayı sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Daha sonra açılan yeni sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra yapılması gereken son hamle ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sıra ile gerçekleştirildiğinde, tüm gerçekleştirilen adımların ardından ödeme numarasından ödeme detayını sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ödeme detayı ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Ödeme Numarasından Ödeme Detayı Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.