Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖĞRENCİ BELGESİ DOĞRULAMA

Öğrenci belgesi, öğrencilerin o okulda okuduklarını belirten, hangi sınıf hangi dönemde olduğunu gösteren resmi bir evraktır. Kişi öğrenci belgesi alarak belgesini işyerine veya başka bir kuruma verebilir. Öğrenci belgenizi almanız birçok yerde işinize yarayacaktır. En basitinden bankada hesabınız ile yıllık ücreti ödememek için öğrenci belgesi alıp bankaya teslim edebilirsiniz. Bunun gibi birçok işyeri veya bir kuruma öğrenci belgenizi vermeniz gerekebilir. Öğrenci belgenizi dilerseniz okuldan dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden alabilirsiniz.

Öğrenci belgenizi aldıktan sonra öğrenci belgesi doğrulama işlemini de yapmanız gerekebilir. Bir işyerine veya kuruma öğrenci belgenizi verdiğiniz zaman öğrenci belgesi doğrulama işlemi mutlaka yapılacaktır. Belgenin asıl olup olmadığı ancak bu şekilde öğrenilebilir. Öğrenci belgesi sorgulama işlemini işyerleri veya kurumlar E-Devlet sistemi üzerinden yapacaklardır. Bunun için ihtiyaçları olan şey öğrenci belgenin barkod numarası olacaktır.

Öğrenci Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öğrenci belgesi doğrulama işlemi yapacağınız sistemin adı E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinin kolay ve güvenilir bir şekilde yapılabileceği bir sistemdir. E-Devlet sistemi devlet tarafından T.C. vatandaşlarına sunulmuştur. E-Devlet sisteminin bu hizmetini kullanmak için herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden öğrenci belgesi doğrulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız.

Öğrenci belgesi doğrulama için açılan ekranda resimde de belirtmiş olduğumuz öğrencinin 11 haneli T.C. kimlik numarasını giriniz.

aşama1

Ardından Öğrenci belgesi doğrulama yapmak istediğiniz öğrenci belgesinin barkod numarasını yazınız.

aşama2

Girmiş olduğunuz bilgiler ile öğrenci belgesi doğrulama işleminiz için “Devam Et” butonuna tıklayınız.

aşama3

Devam et butonuna tıkladıktan sonra işlemin onay formu aşamasına geçeceksiniz. Size hizmet şartları sözleşmesi ekranında şartları kabul edip etmediğiniz sorulacak, şartları kabul edip devam et butonuna tıkladığınızda öğrenci belgesi doğrulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Öğrenci Belgesi Doğrulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.