Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA

Devlet üniversitesinde okuyan ve öğrenim hayatı devam eden öğrencilere burs ve kredi imkanları ile destek olmaktadır. Sizde herhangi bir üniversitede eğitim görmeye hak kazanmış ve burs ya kredi yani öğrenim kredisine başvurmuş ve sonuçlarını merak merak ediyorsanız öğrenim kredisi sorgulama uygulamasından faydalanabilirsiniz. Biz bu bölümde sizlere öğrenim kredisini sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Öğrenim Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

İki farklı yoldan öğrenim kredisini sorgulayabilirsiniz. Biz sizlere iki yolla da nasıl yapılacağını anlatacağız.

İlk sorgulama işleminin KYK resmi sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için bölümün sonunda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada TC kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu girip ara butonuna basarak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

7

KYK Resmi Sitesinden Şifresiz Öğrenim Kredisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İkinci yol ise E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemidir. Bunun için son kısımda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna basınız. Bir sonraki adımda ise TC kimlik no ve E-Devlet şifrenizi girerek sorgulama yapabilirsiniz. Ancak E -Devlet şifreniz yoksa buradan sorgulama yapamazsınız.

8

E-Devlet Üzerinden Öğrenim Kredisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.