Sorgulamalar artık tek çatı altında!

OGS BAKİYE SORGULAMA

Günümüzde pek çok işlem artık online ortamda kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yapılan işlemler arasında OGS uygulaması da içermektedir. OGS uygulaması ise HGS’de gibi ücretli otoyol ve köprü geçişlerinde oluşabilecek olan trafikteki düzensizlikleri önlemek için uygulanan işlemlerdendir. Bu uygulamadan yararlanılabilmesi için araç sahibi OGS etiketi kullanımı ile ilgili anlaşmalı olan bankalardan temin edilerek ve yine bakiye yüklemesi ile bu şekilde geçiş yapılan ulaşım alanları için elektronik tahsilat işlemi gerçekleştirilmiş olur. OGS bakiye sorgulama işlemi bu uygulamanın gerçekleştirildiği yerlerde kaçak geçiş ve cezalandırma yaptırımları ile karşılaşmamak için gerekli olan önemli işlemler arasındadır.

OGS bakiyesi sorgulama işlemi online ortam üzerinden ya da telefonunuz ile birkaç adımda kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bu şekilde hizmet veren bankalar aracılığı ile gerçek zamanlı sorgulama yapılması da mümkündür Yazımızın devamında OGS bakiyesi sorgulama işlemini nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağız.

OGS Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

OGS bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz hiç bu kadar kolay olmamıştı. Telefon ile 444 00 00 nolu çağrı merkezi üzerinden görevli operatörden bakiye sorgulaması için yardım alınabilir ya da SMS yolu ile “OGSBAK” bir boşluk bırakarak plaka nosu yazılarak 8292 nolu numaraya kısa mesaj atılması sureti ile cep telefonuna kısa mesaj olarak gelen OGS bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Diğer bir taraftan ise anlaşmalı olan bankalardan Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıf Bank, Garanti Bankası’nın telefon bankacılığı işlemlerinden de faydalanabilirsiniz. OGS uygulamasının sorgulama alanının HGS uygulaması olan yerlerden daha dar olması sebebi ile HGS kadar çok fazla talep olmaması ile birlikte yinede bu geçişi tercih edenler için OGS bakiyesi sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada müşteri numaranızı ve şifrenizi giriniz. Sonrasında “Giriş” butonuna tıklayınız. ogsBu şekilde OGS bakiye sorgulama işleminizi gerçekleşmiş olur.

OGS Bakiye Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.