On Numara Çekiliş Sonuçları | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

On Numara Çekiliş Sonuçları

On Numara çekilişi, Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Pazartesi günleri gerçekleştirilir. Çekiliş sonucunda 6, 7, 8, 9 ve 10 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanırlar. Hiç bilmeyen kişilere de bir ikramiye verilir. On Numara çekilişlerine katılım için her hafta Salı sabahından Pazartesi çekiliş öncesine kadar kupon doldurulabilir. Doldurulan her kolon için ayrı ücret ödenir. Talihliler kazandıkları ikramiyelerin miktarına göre farklı yerlerden tahsil ederler.

On Numara İkramiyeleri Nereden Alınır?

On Numara çekilişi sonucunda 22 tane sayı belirlenir. Belirlenen 22 sayı içerisinden 10 tanesini doğru bilenler büyük ikramiyenin sahibi olurlar. 10 bilenler dışında 6, 7, 8, 9 bilenlere ve hiç bilemeyen kişilere de ikramiye verilir. İkramiye kazananlardan;

  • 6 bilenler ve 7 bilenler loto bayilerinden
  • 8 bilenler ve 9 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi şubelerinden
  • 10 bilen talihliler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.

On Numara’da dağıtılacak olan ikramiyenin miktarı, o hafta elde edilen hasılat üzerinden hesap edilir. Çekilen numaraların bir grupta bilen çıkmaz ise bu grup için ayrılan ikramiye tutarı bir üst grubun alacağı ikramiye tutarına eklenir. Büyük ikramiye tutarı için 10 bilen çıkmazsa, ikramiye tutarı bir sonraki haftaya 10 bilenlere verilmek üzere devreder. On Numara çekilişi sonucunda ikramiye kazanan talihlilerin bir yıl içerisinde ilgili yerden ikramiyesini alması gerekir. Bir yıl sonunda alınmayan çekiliş ikramiyeleri zaman aşımına uğrar ve zaman aşımına uğrayan ikramiyeler için de ödeme yapılmaz.

On Numara Nasıl Oynanır?

On Numara çekilişlerine 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar. Katılmış olsalar bile Milli Piyango İdaresi tarafından ikramiye ödemesi yapılmaz. Çekiliş kuponunda 1’den 80’e kadar sayılar yer alır. Bu sayılardan 10 tanesi seçilir ve kupona işaretlenir. Böylece bir kolon doldurulmuş olur. Oynanan her kolon için ücret ödenir. Çekilişe katılım için sınır yoktur ve istenilen sayıda kolon ile katılım sağlanabilir.

Kupon doldurulurken işaretlemelerin dik olarak yapılması ve kırmızı kalem kullanılmaması gerekir. Çekiliş kuponunda bulunan çoklu çekiliş seçeneği işaretlenerek, oynanan sayıların gelecek çekilişler için de geçerli olması sağlanabilir. Çoklu çekiliş için 2, 3 ve en fazla 4 hafta seçimi yapılabilir. Çoklu çekilişte her hafta için de ücret verilir.

On Numara çekilişi sonucunda elde edilen gelir, kanunlar tarafından belirlenen çeşitli faaliyetlerde kullanılmak üzere ayrılır. Elde edilen hasılatın kullanıldığı yerler; Türkiye’nin tanıtımı, Savunma Sanayii Destekleme Fonu, Olimpiyat oyunları, Sosyal hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’dur.

On Numara Çekiliş Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.