Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ONLİNE TÜKETİCİ ŞİKAYET SORGULAMA

Hayatımızın önemli bir kısmı olan yolunda ilk sıralarda olan tüketim dikkat etmemiz gereken bir durumdur. Online tüketici şikayet sorgulama işlemi günlük yaşantımızda yaptığımız alışveriş sonucunda aldığımız ürünler beklentilerin dışında sıkıntı çıkardığı durumlarda gerçekleştirilen bir işlemdir. Alışveriş yaptığımız firmanın ürünlerinde üretim hatası ya da ihmal sonucu sözleşme maddelerine göre davranmaması durumunda online tüketici şikayet sorgulama işlemi ile ilgileri yerlere bildirmeniz mümkündür. İnternet kullanımının artması ile artık vatandaşlarımız tüketici şikayetlerini online olarak geliştirilmiş uygulamalar sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Online tüketici şikayet sorgulama işlemi hızlı ve kolay bir şekilde şikayetinizin kontrolünü yapmanıza imkan vermektedir. Bu işlem için gerekenleri yazımızın devamında sizlerle detaylı bir şekilde paylaşacağız.

Online Tüketici Şikayet Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sitesi üzerinden online tüketici şikayet sorgulama işlemi gerçekleştirmek güvenli ve çok kolaydır. Bunun için sadece E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte gidip başvurduğunuz taktirde 2 TL işlem ücret karşılığında şifrenizi size özel bir zarf içerisinde temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantıya tıklayınız. Online tüketici şikayet sorgulama işlemi için açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

ONLİNE TÜKETİCİ ŞİKAYET

Ardından T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

3

Tüm bu adımları gerçekleştirmeniz durumunda online tüketici şikayet sorgulama işleminizi E-Devlet sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Online Tüketici Şikayet Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.