Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖSS SONUÇLARI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlerle ÖSS sonuçları sorgulama işleminin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte artık insanlar bilgiye daha hızlı bir şekilde ulaşmaktalar. Ülkemizdeki kurum ve kuruluşlar da bu gelişmeye kayıtsız kalmayarak vatandaşa en iyi ve en hızlı hizmeti verebilmek için yeni uygulamalara başvurmaktadırlar. ÖSS sonuç sorgulama da bu işlemlerden birisidir. Bu uygulama sayesinde insanlar uzun sürelere beklemeden sınav sonuçlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar. ÖSS sonuçları sorgulama işlemi internet üzerinden birkaç basit işlem sonucunda yapılmaktadır. İstenilen bilgiler hazır olduğu takdirde birkaç dakikalık işlem  sonrasında ÖSS sonuç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında sizlerle paylaştığımız bilgiler doğrultusunda ÖSS sonuç sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

ÖSS sonuçları sorgulama işlemini ÖSYM’nin resmi internet sayfasından yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda istediğiniz sınav ve tarihi belirtilmeli ardından açılacak olan yeni sayfada sizden istenilen bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

ÖSYM’ nin resmi internet sayfasına girildiğinde ilk yapmamız gereken ‘sonuç yılı’ ve sonuç grubunu ‘ seçmektir. Ardından ‘bul’ tuşuna basarak bir sonraki adıma geçilmelidir.

Adsız

Daha sonra öğrenmek istediğiniz sonuç tıklanmalıdır.

Adsız

Bu işlemlerin ardından açılacak olan yeni sayfada T.C. kimlik numaramızı ve daha önceden almış olduğumuz aday şifremizi gerekli yerlere yazmalıyız.

Adsız

Tüm istenilen bilgiler doğru bir şekilde verildikten sonra tek yapılması gereken ‘gönder’ tuşuna tıklamak oluyor.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımların ÖSS sonuç sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. ÖSS sonuç sorgulamasının ardından tüm bilgilere karşınıza çıkacaktır.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

ÖSS Sonuçları Hesaplama

Öğrencilerin üniversiteye geçişinde önemli bir rolü olan ÖSS sınavı artık ÖSS ismi ile bilinmemektedir.Eski yıllarda ÖSS olarak bilinen üniversiteye giriş sınavı artık YGS ve LYS sınavları olarak bilinmektedir.Üniversiteye geçişte oldukça önemli bir yeri olan bu sınav sistemi iki oturumlu yapılmaktadır.ÖSS sınavında olduğu gibi YGS-LYS sınavlarından da ÖSYM yani Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi sorumludur.ÖSYM tarafından başvurular alınır ve sınav yapılır.Sınav sonuçları ÖSYM resmi internet sayfası üzerinden açıklanmaktadır.Sınavlarınız ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı ÖSYM resmi internet sitesine giriş yaparak çözebilirsiniz.

ÖSS yani YGS-LYS sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmaktadır.Fakat sınavdan çıktıktan sonra sorular da açıklandığında tahmini olarak sınav sonucunuza hesaplamanız mümkündür.Sınav sonucu hesaplamak için internet üzerinden birçok site tarafından sınav sonucu hesaplama aracı paylaşılır.Bu hesaplama araçlarını kullanarak ÖSS sonuçlarınızı yani yeni ismi ile YGS LYS sonuçlarınızı tahmini olarak hesaplayabilirsiniz.Örneğin sınav sorularını gördünüz ve kontrol ettiniz,derslere göre kaç yanlışınız ve boşunuz olduğunu da biliyorsunuz.Bu durumda sınav sonuç hesaplama aracına sınav ile ilgili olarak doğru,yanlış,boş sayılarınızı girerek netlerinizi görebilirsiniz.Aynı zamanda puanınızı hesaplayabilir ve geçmiş yılın verilerine göre tahmini olarak sınavda başarı sıralamanızı öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.