ÖSS SONUÇLARI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖSS SONUÇLARI SORGULAMA


Bu yazımızda sizlerle ÖSS sonuçları sorgulama işleminin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte artık insanlar bilgiye daha hızlı bir şekilde ulaşmaktalar. Ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarda bu gelişmeye kayıtsız kalmayarak vatandaşa en iyi ve en hızlı hizmeti verebilmek için yeni uygulamalara başvurmaktadırlar. ÖSS sonuç sorgulamada bu işlemlerden birisidir. Bu uygulama sayesinde insanlar uzun sürelere beklemeden sınav sonuçlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar. ÖSS sonuçları sorgulama işlemi internet üzerinden birkaç basit işlem sonucunda yapılmaktadır. İstenilen bilgiler hazır olduğu takdirde birkaç dakikalık işlem  sonrasında ÖSS sonuç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında sizlerle paylaştığımız bilgiler doğrultusunda ÖSS sonuç sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

ÖSS sonuçları sorgulama işlemini ÖSYM’nin resmi internet sayfasından yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda istediğiniz sınav ve tarihi belirtilmeli ardından açılacak olan yeni sayfada sizden istenilen bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

ÖSYM’ nin resmi internet sayfasına girildiğinde ilk yapmamız gereken ‘sonuç yılı’ ve sonuç grubunu ‘ seçmektir. Ardından ‘bul’ tuşuna basarak bir sonraki adıma geçilmelidir.

Adsız

Daha sonra öğrenmek istediğiniz sonuç tıklanmalıdır.

Adsız

Bu işlemlerin ardından açılacak olan yeni sayfada T.C. kimlik numaramızı ve daha önceden almış olduğumuz aday şifremizi gerekli yerlere yazmalıyız.

Adsız

Tüm istenilen bilgiler doğru bir şekilde verildikten sonra tek yapılması gereken ‘gönder’ tuşuna tıklamak oluyor.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımların ÖSS sonuç sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. ÖSS sonuç sorgulamasının ardından tüm bilgilere karşınıza çıkacaktır.

ÖSS Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.