Sorgulamalar artık tek çatı altında!

OTOMOBİL BORÇ SORGULAMA

Günümüzde hemen hemen her evde otomobil vardır. Otomobiller sayesinde bir yerden bir yere ulaşım çok kolaylaştı. Yollar güvenliği açısından ise mobese kameraları ve trafik polisleri uygulamalarını sıkı olarak takip ediyorlar. Ehliyetsiz olarak araç kullanan sürücülere özellikle dikkat eden trafik görevlileri ülkemizde bu gibi durumlara da çok fazla dikkat etmektedir. Kimi zaman trafik kontrol noktalarında emniyet kemeri kontrolü yapılmaktadır. Araçları durdurmadan yapılan bu kontroller de emniyet kemeri takmayan sürücülere plaka üzerinden aracın kayıtlı olduğu adrese yollanan trafik cezası ücret makbuzu ile bir anda haberiniz yokken ceza makbuzu ile karşı karşıya kalırsınız.

Otomobil Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Eve gelen sürpriz ceza makbuzları ile karşı karşıya kalmamak için internetin sağladığı kolaylıklardan biride plaka üzerinden yaptığımız otomobil borç sorgulama işlemidir. Otomobil borcu sorgulama işlemi ile plaka üzerine gelen ceza aracınızın üzerine bulunan her hangi bir borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilir sürpriz bir şekilde eve gelen makbuz ile şok olmazsınız. Bu işlemi yapmakta bir hayli basit. Günümüzde hemen herkesin kullanmaya özen gösterdiği internet üzerinden bu işlemi yapmak çok basit. GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) resmi internet sitesi üzerinden yürütülen bu işlem hepimizin kullandığı kredi kartları sayesinde evimizde, iş yerimizde internet erişimimiz olan herhangi bir alanda otomobil borcu sorgulama ve ödeme şansımız mümkün.

otomobil

İşte yukarıdaki görselde de belirtildiği gibi plaka numaranız, plaka türünüz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız veya Vergi Kimlik numaranız ve tescil tarihini girerek GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) resmi internet sitesi üzerinden otomobil borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Otomobil borç sorgulama işlemi sayesinde internet üzerinden kafanıza takıldığı anda birkaç dakika içerisinde bu sistem üzerinden öğrenebilir, sürpriz ceza makbuzları ile karşılaşmazsınız. Birazdan size verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak siz de hemen otomobil borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otomobil Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.