PLAKADAN BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKADAN BORÇ SORGULAMA


Araç satışlarında trafik sigortasının yapılması, yıllık vergi ödemesinin gerçekleştirilmesi gibi yapılması zorunlu işlemler vardır. Bu işlemlerden herhangi birinin eksik olması durumunda araç satışına izin verilmemektedir. Eksik olan bu işlemlerin yapılması istenmektedir. Dışarıdan görünmeyen eksiklikler dolayısıyla sorun yaşamamanız için plakadan borç sorgulama işleminizi yapmanızı öneririz.

İnternet hizmetinin gelişmesi ile birlikte artık birçok işlemi sanal ortamdan yapabilirsiniz. Sanal ortamdan yapabileceğiniz uygulamalar sayısı ise günümüzde oldukça fazla sayıdadır. Bu hizmetlerden birisi de plakadan borç sorgulama işlemidir. Bu işlem ile birlikte artık sizde aracınız üzerinde borç olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama ile araç ile ilgili bütün borç bilgilerine ulaşırken, ikinci el araç alım satımlarda önemli rol oynayan, araç geçmişinde ödenmemiş vergi ya da sigorta borcu olup olmadığı bilgisine de ulaşabilirsiniz. Plakadan borç sorgulamadan yararlanmak için tek yapmanız gereken yazıyı okumak ve yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamak olacaktır.

Plakadan Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer aracınızın üzerinde borç olup olmadığını merak ediyorsanız araç plakasını üzerinden borcunuz hakkında sorgulama yapıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak plakanızı giriniz. Eğer plakanız özel plaka ise özel plaka yazan alana plakanızı giriniz. Daha sonra ise TC kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı giriniz. Son olarak ilgili alana tescil tarihini girdikten sonra alt kısımda yer alan “tamam” butonuna basınız.

4

“TAMAM” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki sayfanın bilgileriniz ile dolu olan şekli karşınıza gelecektir.

Mükellef Bilgileri, Motorlu Taşıtlat Vergisi, Ceza Bilgileri, Tahsilatlar ve Beyanlı Trafik cezası ödeme seçeneklerinden “CEZA BİLGİLERİ” tıklandığında, herhangi bir trafik cezanız yok ise “Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır.” ibaresi ile karşılaşırsınız. Böylelikle rafik cezası açısından borç sorgulama işlemi aracınız plakasına kayıtlı herhangi bir trafik cezası olup olmadığı teyit edilerek yapılmış olur. Motorlu Taşıtlar Vergisi borç sorgulanması için ise yukarıda resimli olarak verdiğimiz sayfadaki “MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ” seçeneğine tıklayınız. Bütün MTV ödemelerinizi gerçekleştirmişseniz “Motorlu Taşıtlar Vergisi Borcunuz Bulunmamaktadır. ” ibaresi ile karşılaşırsınız. Ancak ödemelerinizi gerçekleştirmediğiniz durumda MTV ödeme işlemlerini kredi kartınız ile yine bu platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri halletmeniz durumunda plakadan borç sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız.

Plakadan Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.