Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKASIZ ARAÇ CEZASI SORGULAMA

Plakasız araç cezası sorgulama işleminiz sayesinde karayollarında seyreden ve tescilsiz olan plakalı araçların süresi dolan ve plakasız olan araçların cezalarını sorgulayabilirsiniz. Plakasız araç durumu karayolları ve trafik kanununda trafik cezaları bölümünde 25. maddede belirtilmiştir. Araçlar geçici trafik belgesi ve geçici tescil belgeleri olmadan trafiğe çıkmaları, belgeleri süresi dolduğu halde başka bir araç üzerinde kullanmaları ve plakasız olarak karayollarında seyir almaları durumunda sürücüler ceza almaktadır. Plakasız araç cezası 166 lira olarak belirlenmiştir. Erken ödeme indiriminden faydalanarak araç sürücüleri 124.50 lira tutarında ödeyebilmektedir.

Bu tip cezalarda aynı zamanda ceza miktarına ilave olarak sürücü belgesi ceza puanı da işler. Sürücü ceza puanı kotası 100 puandır. Sürücüye ait olan bu 100 puanlık cezalar dolunca farklı bir ceza sistemi işler. Plakasız araç cezasının ceza puanı 10 puandır. Bu ceza ile birlikte araç trafikten men edilmektedir.

Plakasız Araç Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plakasız araç cezası sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen ekranda girmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler sorgulama yapacak olan kişinin kimlik bilgileridir. Bu bilgileri girerek kolay bir şekilde ceza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sorgulama işleminiz için herhangi bir şifreye ihtiyacınız yoktur. Önünüze gelen ekranda sorgulama yapacağınız kişinin ismini giriniz. Ardından kişinin soyismini yazınız. Sorgulama yapacağınız kişinin 11 haneli T.C. kimlik numarasını giriniz. Son olarak kişinin doğum yılınızı giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra sorgulama işleminiz için “Doğrula” butonuna tıklayınız.

plakasızaraçcezasısorgulama

Plakasız araç cezası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Sorgulama işleminizden sonra ceza almışsanız cezanızı ödemeyi geciktirmeyiniz. Aksi takdirde ceza miktarı üzerine faiz işlenir ve katlı faiz ile ödemek zorunda kalırsınız.

Plakasız Araç Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.