Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT KART BAKİYE SORGULAMA

Bankalar ucu bucağı gözükmeyen sıraların çözümünü teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankamatik kartları ve kredi kartlarını çıkartarak bizi o büyük sıralardan bir nevi kurtardı. Bu kartlarla para çekme, para yatırma vb. birçok işlemlerimizi gerçekleştirebilir hale geldik. Böylece internetin yaygınlaşmasıyla işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Mevcut bakiyelerimizi kontrol etmek (sorgulamak), para transferleri, döviz işlemleri gibi işlemlerini kolaylıkla yapabilir hale geldik. Bunun üzerine PTT Genel Müdürlüğü işlemlerin daha rahat gerçekleşmesi amacıyla PTT kart uygulamasını hayata geçirdi.

PTT Kart Nedir?

PTT kart, sıradan bir bankamatik kartı özelliği taşıyan bir karttır. Müşterilerinin hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM’lerinden veya internet üzerinden sorgulayabildiği,nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve PTTmatiklerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini sağlayan bir kart tipidir.

PTT Kart Nasıl Alınır?

Herhangi bir kişinin PTT kart alabilmesi için herhangi bir PTT şubesine müracaat ederek Posta Çeki Hesabı açtırmaları yeterlidir. 2011 Eylül ayından itibaren PTT şubelerinden emekli aylığı alan bireylerin PTT kartları bireylere verilmiştir. PTT kartlarda herhangi bir kart aidatı,kart işletim ücreti gibi ücretlendirmeler bulunmamaktadır.

İnteraktif Posta Çeki (İPÇ), banka hesaplarımızla internet üzerinden yapabildiğimiz her işlemi PTT hesabımızla da yapabildiğimiz işlem seçeneğidir. Herhangi bir PTT şubesine başvurup form doldurduğunuzda mevcut PTT hesabınızın İnteraktif Posta Çeki sistemi aktifleşir.

PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • PTT kart bakiye sorgulama için öncelikle online işlemler menüsüne ulaşabilmeniz adına yazımızın sonunda hazırladığımız yönlendirme linkini kullanınız. Yönlendirildiğiniz sayfa resimde de olduğu gibi PTT resmi ana sayfasıdır. Ok işareti ile gösterilen “Online İşlemler” menüsüne tıklayınız.

ptt1

  • Hesap kontrülümüz PTT Online İşlemler menüsünde en üstte yer alan interaktif posta çeki menüsünden yürütülmektedir. Bu menü aşağıdaki gibi PTT kart bakiye sorgulama sayfasından oluşmaktadır. Müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak PTT kart bakiye sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ilgili PTT kart hesap bakiyesini inceleyebilirsiniz.

ptt4

PTT Kart Bakiye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.