Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SAĞLIK YARDIM TALEP VE TAAHHÜT

E-Devlet sistemi bizlere eğitim, kamu kurumları ve sağlık gibi birçok konuda daha bizlere kolaylık sağlamaktır. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza sağlık yardım talep ve taahhüt işlemi nasıl yapılır anlattık. Bu yazımızı anlatırken ise öncelikle talep ve taahhüt ne işe yarar anlatalım. E-Devlet sağlık yardımı talep ve taahhüt sayesinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan kişinin, bakmakla yükümlü olduğu kişiler için sigortasından yararlanmalarını istediğini bu talep ve taahhüt işlemi ile belirtebilirler ve devletten yardım isteyebilirler. Bu yüzden bu oldukça önemli bir işlemdir. Sağlık yardımı talep ve taahhüt işlemi için ise bizlerin tek yapması gereken aşağıda verilmiş olan adımları uygulamaktır. Bu adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi sağlık yardım talep ve taahhüt belgesi işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

Sağlık Yardım Talep Ve Taahhüt İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapmak için öncelikle bizlerin aşağıdaki bağlantı adresine tıklaması gereklidir. Daha sonra ise bizlerin bir E-Devlet şifresine ihtiyacı vardır. Bu şifreyi ise PTT şubelerine gidip 2 lira gibi çok az bir miktar ödeyerek alabilirsiniz. Daha sonra ise bu şifrenizi asla kimseyle paylaşmayınız.

  • Şifremizi aldıktan sonra ise ilk olarak yapmamız gereken aşağıdaki bağlantı adresinden ulaştığımız sayfada ilk olarak kimliğimizi doğruluyoruz.
  • 6
  • TC kimlik numaramızı ardından da E-Devlet şifremizi yazıyoruz.

6

 

  • Daha sonra ise alt tarafta bulunan “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz.  Böylece sağlık yardımı talep ve taahhüt işlemini tamamlamış oluyoruz.

5

Sağlık Yardım Talep ve Taahhüt İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.