Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SAMSUNG GARANTİ SORGULAMA

Her gün kullandığımız ve artık vazgeçilmezimiz olan elektronik aletlerin kullanımına dikkat etmek çok önemlidir. Çünkü garanti kapsamında olmayan ürünlerin başına gelebilecek olası sorunlar çok fazladır. Gün geçtikçe daha da hassaslaşan bu ürünler ister yanımızda taşıdığımız telefonumuz olsun, ister her gün saatlerimizi bakarak geçirdiğimiz televizyonumuz olsun bazen üretici firma nedeniyle, bazen ise kullanıcı hatalarından dolayı bozulmaya meyillidir. Elektronik alet piyasasında bilindiği üzere büyük bir yarış var ve firmalar birbirlerinin önüne geçebilmek için adeta her gün bir savaş veriyorlar. Samsung markası da onlardan biridir.

Alanında en büyük firmalardan biri olan Samsung’un müşteri memnuniyetine verdiği önem tartışılmaz ama eğer bir Samsung cihaz kullanıyorsanız bu cihaz için bir garanti sorgulama sistemi bulunmadığını söylemek durumundayız. Samsung garanti sorgulama üzerine bir sistemi sahip değildir. Birçok diğer markanın aksine Samsung garanti sorgulama işlemi internet üzerinde yapılamamaktadır. Genellikle IMEI numarası ile internet üzerinden cihaz bilgilerine ulaşılabilmesine rağmen Samsung garanti sorgulama konusunda böyle bir yol izlememeyi seçmiş bulunmaktadır. Samsung garanti sorgulama işlemini ancak IMEI numaranızla gideceğiniz bir Samsung yetkili servisinden öğrenebilirsiniz. Telefon yoluyla da Samsung garanti sorgulama işlemi yapılmaktadır ve konuyla ilgili gerekli bilgiyi canlı destek hattından edinebilirsiniz. Genellikle belli başlı aletler dışında ürünlerin genelinde 2 yıl garanti verilmektedir. Bu nedenlerden dolayı en yakın yetkili bayiyi bulabileceğiniz bir sistemleri vardır.

Samsung IMEI Nasıl Bulunur?

Eğer Samsung marka bir telefon kullanıyorsanız, cihazın arama yapılan kısmından *#06# karakterlerini tuşlayarak ya da arka kapağı çıkan bir modele sahipseniz batarya üzerinden IMEI numaranıza ulaşabilirsiniz. Bunun dışında genel ayarlar menünüzden Ayarlar>Telefon Hakkında>Durum işlemini de yaparak IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz.

En Yakın Samsung Yetkili Bayii İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.