Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Şans Topu Çekiliş Sonuçları

Şans Topu iki farklı sayı kümesinden, belirli sayıda numara seçilerek oynanan sayısal bir oyundur. Şans Topu çekilişi, her hafta Çarşamba günü Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir. Çekiliş sonucunda sayıları doğru tahmin eden talihliler ikramiye almaya hak kazanır. İkramiyeler kazanılan miktara göre farklı yerlerden tahsil edilir. Çekilişte büyük ikramiyeyi kazanan çıkmazsa, ikramiye sonraki hafta verilmek üzere devreder.

ŞANS TOPU İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?

Şans Topu çekilişinde toplam 8 ikramiye grubu bulunur. Çekiliş sonucunda; 1+1, 2+1, 3, 3+1, 4, 4+1, 5 ve 5+1 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanır. İkramiye almaya hak kazanan talihliler arasından;

  • 1+1, 2+1, 3, 3+1 ve 4 bilenler loto bayilerinden
  • 4+1 bilenler ve 5 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi şubelerinden
  • 5+1 bilen ve büyük ikramiyeyi almaya hak kazanan talihliler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.

Talihlilerin kazandıkları ikramiyeleri ilgili yerden bir yıl içerisinde alması gerekir. Bir yıl sonunda alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve zaman aşımına uğrayan ikramiyeler için de ödeme yapılmaz.

ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Çekilişlere 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar. Katılmış olsalar bile ikramiye ödemesi yapılmaz. Şans Topu kuponu iki sayı kümesinden oluşur. Bu sayı kümelerinin birincisinde 1’den 34’e kadar, ikinci sayı kümesinde ise 1’den 14’e kadar sayılar yer alır. Birinci sayı kümesinden 5 tane, ikinci sayı kümesinden de 1 tane sayı seçilir ve işaretlemesi yapılır. İşaretlemelerin dik olarak yapılması ve kırmızı kalem kullanılmaması gerekir. Çekilişe katılım için sınır bulunmaz. İstenilen sayıda kolon doldurularak çekilişe katılım sağlanabilir. Doldurulan her kolon için ayrı ücret verilir. Kuponun sol üst kısmında ‘Çoklu Çekiliş’ seçeneği bulunur. Oynanan sayıların diğer çekilişlerde de geçerli olması isteniyorsa bu seçeneğin işaretlenmesi gerekir. Çoklu çekilişte 2, 3 ve 4 seçenekleri bulunur. Oynanan sayılar 2, 3 ve 4 çekiliş için geçerli kabul edilebilir.

Şans Topu çekilişleri için her hafta Perşembe sabahından, Çarşamba günü saat 21.00’a kadar oyun terminalleri aracılığı ile kupon oynanabilir. Çekiliş sonucunda; 1+1, 2+1, 3, 3+1, 4, 4+1, 5 ve 5+1 bilen talihlilere ikramiye verilir. Şans Topu oyunu, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle de ikramiye gruplarının sayısı fazladır. Büyük ikramiye için gerekli olan 5 artı 1’in bilinme olasılığı diğer oyunlar ile kıyaslandığında daha yüksektir.

Şans Topu çekilişi Çarşamba akşamları düzenlenir. Çekiliş sonucunda ilk sayı kümesinden 5 tane, ikinci sayı kümesinden de 1 tane sayı belirlenir. Sayıların belirlenmesi ile Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesinde bu sayılar ilan edilir. Bunun dışında büyük ikramiyenin devredip devretmediği bilgisi, devrettiyse kaçıncı devrinin gerçekleştiği belirtilir. Büyük ikramiye kazanan talihlilerin kuponlarını hangi il ve ilçeden yatırdığı, kaçıncı hafta çekilişi olduğu, hangi ikramiye grubunda kaç kişinin ikramiye kazandığı bilgisi de Milli Piyango İdaresi internet sitesinde yer alır. Çekiliş sonuçlarının açıklanması ile birlikte ikramiye kazanan talihlilerin bir yıl içinde ikramiyesini alması gerekir. Aksi halde ikramiye zaman aşımına uğrar.

Şans Topu Çekiliş Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.