Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Sayısal Loto Sorgulama

Sayısal Loto çekilişi her hafta Cumartesi günü Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilir. Çekiliş sonucunda 3, 4, 5 ve 6 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanır. Kazanılan ikramiye tutarına göre, ikramiyeler farklı yerlerden alınır. Çekilişte 6 bilen çıkmazsa, büyük ikramiye sonraki hafta verilmek üzere devreder.

SAYISAL LOTO İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?

Sayısal Loto çekilişi sonucunda ikramiye almaya hak kazanan talihliler arasından;

3 bilenler ve 4 bilenler loto bayilerinden,

5 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi şubelerinden,

6 bilen ve büyük ikramiye almaya hak kazanan talihliler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.

Sayısal Loto çekilişinde ikramiye kazanan talihlilerin, 1 yıl içine ikramiyesini alması gerekir. 1 yıl sonunda alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve bu ikramiyeler için talihlilere ödeme yapılmaz. Büyük ikramiyeyi alan çıkmadığı sürece 3 hafta boyunca devreder. Dördüncü haftada da 6 bilen çıkmazsa, büyük ikramiye beş bilenler arasında dağıtılır. Beş bilen de yoksa 4 bilenler talihlilere verilir.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto çekilişlerine 18 yaşından küçük olanlar katılamaz. Katılsalar bile ikramiye alamazlar. Çekiliş kuponu 1’den 49’a kadar sayıların olduğu kolonlardan oluşur. Her kolondan 6 sayı seçilir ve işaretlemesi yapılır. Çekiliş için katılım sınırı bulunmaz. İstenilen sayıda kolon doldurularak çekilişe katılım sağlanabilir. Doldurulan her kolon için ücret ödenir. Oynanan kolon için ‘Çoklu çekiliş’ seçeneği işaretlenerek diğer çekilişler için de oynanabilir. Çoklu çekiliş seçeneği 2, 3 ve 4 çekiliş için kullanılabilir. Çoklu çekilişte de çekiliş sayısı kadar kolon ücreti ödenir.

Sayısal Loto çekilişleri, Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Cumartesi akşamları gerçekleştirilir. Çekiliş sonrasında Milli Piyango İdaresi internet sitesinde ikramiye kazandıran sayılar açıklanır. Kazandıran sayılar dışında; büyük ikramiyeyi kazananların kuponlarını hangi ilden yatırdıkları, ikramiye gruplarında kazanan kişi sayıları yer alır. Her hafta talihlilere verilecek olan ikramiyelerin tutarları, Milli Piyango İdaresi tarafından belirlenir.

Sistemin kabul etmediği sahte, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, tahrif edilmiş ve iptal edilmiş olan biletler için ikramiye ödemesi yapılmaz. Bir bilete ikramiyenin ödenebilmesi için en az çekilmiş olan sayıların, bilet güvenlik numarasının, seri numarasının ve barkotun açık şekilde okunması gerekir. Aksi halde biletler için ikramiye ödemesi yapılmaz.

SAYISAL LOTO NEDİR? İLK NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Sayısal Loto ilk olarak Lothar Lammers tarafından oluşturuldu. Sayısal Loto, 49 sayı içinden seçilecek olan 6 sayıyı bilme üzerine dayalı bir şans oyunudur. Talihliler doğru tahmin ettikleri sayıya göre ikramiye alırlar. ‘Loto-49’dan 6’ adı ile ilk defa 9 Ekim 1955 yılında Almanya’da oynanmaya başlanmıştır. Dünyaya kısa sürede yayılan oyun Kanada, Finlandiya, Yunanistan, Avustralya, İrlanda ve ABD’nin birçok eyaletinde kurulan teşkilatlar ile başlamıştır.

Sayısal Loto Türkiye’de ise 1996 yılında oynanmaya başlamış ve ilk talihlisine 50 milyon Türk Lirası kazandırmıştır. Loto’nun kurucusu olan Lothar Lammers, 10 Temmuz 2012 yılında vefat etmiştir.

Sayısal Loto Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.