Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK Ceza Hesaplama

Hepimizin de bildiği gibi son dönemde, teknoloji oldukça ilerliyor ve eskiye nazaran insanlar teknolojiyi daha fazla kullanıyor. Örneğin, hemen hemen artık herkes akıllı telefon kullanıyor ve online işlemleri, sosyal medyayı kullanıyor. Yani, bu son dönemde gelişen teknolojiyi hayatımızın her alanına dahil etmeye başladık. Artık neredeyse bütün işler internet üzerinden yapılabiliyor. Birçok devlet kurumu ve devlet hizmetlerine de artık internetten ulaşmak mümkün. Yeni okul kayıtlarından, hastane doktor randevularına kadar birçok işlem internetten kolayca yapılabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu da teknolojiyi birçok hizmetinde kullanarak bu akıma katılan kurumlardan biri. Birçok işlemi internet üzerinden yapmaya olanak sağlayarak vatandaşlara büyük kolaylık oluşturuyor. Bu sayede, Sosyal Güvenlik Merkezleri’ ne, SGK Müdürlükleri’ ne gitme yükünü ortadan kaldırmış oluyor. SGK’ nın vatandaşlara sunduğu bu imkanlarından biri de SGK ceza hesaplama. SGK, geciken SGK cezasının gecikme faizini internetten hızlı ve pratik bir şekilde yapmaya imkan sağlıyor. Biz de bu yazımızda, internetten SGK ceza hesaplama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

SGK Ceza Hesaplama

Öncelikle SGK ceza hesaplama işlemi ile ne yapabileceğinizi açıklayalım. Bilindiği üzere, SGK’ ya ödenmesi gereken cezalar ve yapılması gereken ödemeler için belli bir süre vardır. Ödemeler zamanında yapılmaz ise gecikme faizi uygulanır. SGK ceza hesaplama işlemi ile birlikte, gecikmiş borçlarınızın faiz işlemlerini yapabilirsiniz. Cezalarınızın gecikme faizleri ay ve yıl olarak farklılık göstermektedir, SGK ceza hesaplama işlemi sayesinde cezanızın ait olduğu dönemi seçebilir, bu sayede doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Özetle, kolay ve hızlı bir şekilde bütün işleminizi yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun internet uygulaması üzerinden birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. SGK ceza hesaplama da bu uygulamadan yapılan işlemlerden biridir. Yazımızda vereceğimiz link üzerinden SGK ceza hesaplama sayfasına direkt gidebilirsiniz.

SGK Ceza Hesaplama için TIKLAYINIZ !

SGK ceza hesaplama işlemi için yukarıda verilen linke tıklayın.

sgk-ceza-hesaplama

Açılan pencerede yukarıdaki görseldeki sayfayı göreceksiniz. SGK ceza hesaplama işlemi için aşağıda verilen adımları takip edin.

  • Burada öncelikle “tarih” yazan yere hangi tarihin cezasını hesaplamak istiyorsanız o tarihi takvimden seçerek ekleyin.
  • Daha sonra borç dönemine ait olan ay, yıl bilgilerini girin.
  • “Borç tutar” yazan yere borcunuzun tutarını yazın.
  • Resmi ya da Özel butonunu seçin.
  • Son olarak HESAPLA butonuna tıklayın.

Yukarıda verilen adımları sırayla uygulayarak SGK ceza hesaplama işlemini yapmış olacaksınız. Görmüş olduğunuz 12 satır sayesinde, bu şekilde aynı anda 12 tane SGK ceza hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.