Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK KAYIT SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere SGK kayıt sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Sosyal Güvenlik Kurumu altında bulunan bireylerin emekli olmak gibi birçok imkandan yararlanabilmeleri için belirli bir miktarda prim ödemeleri gerekmektedir. Bu ve benzeri konularda sorgulama işlemlerini ise internet üzerinden kolaylıkla yapabilmekteyiz. SGK kayıt sorgulama işleminizi tek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SGK kayıt sorgulama işlemini E-Devlet şifreniz ile birlikte yapabilirsiniz.

Kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan kurumlara bağlı olarak çalışanlar için kendi resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile online olarak hizmet vermekteydi. Sorgulama işlemleri şifresiz olarak gerekli bilgileri girerek tamamlanmaktaydı. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile artık SGK ile ilgili sorgulama işlemlerinizi birçok kuruluşla alakalı sorgulama işlemlerinin bulunduğu ve halen hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. SGK kayıt sorgulama işlemi kaydınızın olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu’nun size sağladığı sağlık hizmetleri, güvenceler ve daha birçok kolaylıklar hakkında bilgi verecektir. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için SSK, BAĞ-KUR ya da Emekli Sandığı kurumlarından sigortanızın olması gerekmektedir. Yazımızın devamında SGK kayıt sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden hangi adımlar ile gerçekleştirileceği konusundaki bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Kayıt Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK kayıt sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgileriniz ile birlikte yapacak olduğunuz başvuru sonrasında kolaylıkla edinebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL gibi bir işlem maliyeti ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise SGK kaydı sorgulama işleminizi için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adreslerinden bağlı olduğunuz kuruma göre tıklama işleminizi gerçekleştiriniz.

Sistemde ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

33333

Ardından değişen ekran ile birlikte TC kimlik numaranızı giriniz.

456

Sonrasında edinmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.

456

Bu bilgi girişlerinizden sonra SGK kaydı sorgulama işleminiz için ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlarınızdan sonra SGK kaydı sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken SGK kaydı sorgulamanızı bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanızdır.

E-Devlet Şifresi İle 4A Tescil Kaydı İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4B Tescil Kaydı İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4C Tescil Kaydı İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.