Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK Laboratuvar Sonuçları

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımıza bir çok hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetlerin çoğu artık internet üzerinden yapılabilen hizmetlerdir. İnternet üzerinden yapılan bu hizmetler ile eskiden farklı olarak vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmesine gerek kalmamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın nezdinde açılan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, bu kuruma bağlı olan vatandaşlar için verdiği hizmetler sırasına SGK laboratuvar sonuçları da girmektedir. Hastane hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar SGK laboratuvar sonuçlarını hastaneye gitmeden online olarak öğrenebilir. SGK’nın sunduğu hizmetleri sürekli takip etmek gerekmektedir. SGK laboratuvar sonuçlarını öğrenmek sorgulama işleminin yapılması ile mümkündür. SGK laboratuvar sonuçları sorgulama işleminin internet üzerinden yapılmasının bir çok faydaları vardır. Örneğin daha önce yaptırmış olduğunuz test sonucunu öğrenmek için hastaneye gitmek, trafik sorunu, test yaptırmış olduğunuz hastanenin bulunduğunuz yerden uzaklığı ya da iş saatinizin hastanenin açık olduğu saatle çakışması, dershane ve okuldan sonra yorgun olduğunuz halde sonuç öğrenmek için hastaneye gitmek sorunları SGK laboratuvar sonuçları sorgulama işleminin internet üzerinden yapılması ile son bulmuştur. Bundan başka henüz kendinizi sağlam olacak kadar iyi hissetmiyor iseniz yine de evinizdeyken SGK laboratuvar sonuçları sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Laboratuvar Sonuçları Sorgulama İşlemini Kimler  Yapabilir?

Hastalıkların gittikçe arttığı dünyamızda insanlar farklı hastalıklara bulaşma ile ilgili kuşkular duymaktadırlar. Bu kuşkular maalesef bazen gerçek olabilmekte, bazen ise gerçekten çok kenar olabilmektedir. Eğer vatandaşlarımız herhangi bir hastalık ile ilgili endişe duyacak olursa bunun için hastaneye giderek test yaptırabilir ve SGK’nın sunduğu hizmet olan SGK laboratuvar sonuçları sorgulama ile test sonuçlarını öğrenebilir.

SGK Laboratuvar Sonuçlarını Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız Yapabilir mi?

 

Yurt dışında yaşayan ve yurt dışı vatandaşı olmakla birlikte T.C. vatandaşı olan her kes SGK laboratuvar sonuçları sorgulama işlemini yapabilir. Ancak bunun için bu kişilerin yaptırmış oldukları testi Türkiye’de bulunan hastanelerde yaptırmış olmaları gerekir. İster özel ister devlet hastanesi olsun erkenden test sonuçlarını öğrenmek isteyen her vatandaşımız yapılan test sonuçlarını öğrenebilirler. SGK laboratuvar sonuçlarını internet üzerinden sorgulamak mümkün olduğu için vatandaşlarımız yurt dışında ikamet ettikleri durumda veya büyük elçilikte, konsoloslukta çalıştıkları için test yaptırdıktan sonra yurt dışına yerleşmek durumunda, iş veya yaz tatili seyahati gibi durumlarda devletimizin sunduğu bu uygulama ile hiç bir zorlanma yaşanmadan kendi test sonuçlarını öğrenebilirler. Ancak yurt dışında ikamet eden mavi karta sahip olan vatandaşlarla beraber, iş veya yaz tatili seyahati eden vatandaşlarımız da hastanede kendilerine test sonrası verilen barkodu kendileri ile yurt dışına götürmelidirler. Bunun sebebi laboratuvar sonuçlarını sorguladıkları zaman kendilerine verilen barkodun üzerinde yazılan numarayı sorgulama zamanı bildirmeleridir.

 

SGK laboratuvar Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken ilk adım hemen yazının bitiminde vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamak ve aşağıda yazılanları takip ederek SGK laboratuvar sonuçlarınıza ulaşmaktadır.

  • ”TIKLAYINIZ!” yazılı adrese tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa açılacak.
  • Bu sayfada T.C. kimlik numarasını, gün, ay, yıl olarak doğum yılınızı yazınız.
  • Baba adı ve test yaptırdığınız zaman hastane tarafından size verilen barkod numarasını örnek numaranız olarak yazınız.
  • Bütün bu bilgileri verdikten sonra eksik kalan bir bilgi olmadığını ve bilgilerin yanlış yazılmadığını kontrol ediniz.
  • Son olarak ”Sorgula” yazılı butona tıklayınız.

    Yukarıda yazılanları takip etmekle SGK laboratuvar sonuçları bilgisine ulaşacaksınız. Bu bilgiyi her seferinde edinebilmek için hastane görevlisinin size vermiş olduğu barkodu kaybetmemeniz gerekmektedir. Barkod üzerinde örnek numaranız olmadan SGK laboratuvar sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacak.

 

SGK Laboratuvar Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.