Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK MAAŞ SORGULAMA

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık bilgisayarlarımızdan veya telefonlarımızdan internet üzerinden yararlanabileceğimiz birçok işlemi kolayca ve kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerden biri de SGK maaş sorgulama işlemidir.

SGK maaş sorgulama işlemi ile birlikte emekli olacağınız zaman ne kadar maaş alacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizde maaşınız hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgiler sizin faydanıza olacaktır. SGK maaş sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli ve gerekli işlemi daha önce iki resmi site üzerinden gerçekleştirebiliyorduk. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemleri gerçekleştirebileceğimiz tek bir resmi internet sitesi bulunmaktadır. Bu sitenin ismi E-Devlet’tir. Ve E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz herhangi bir işlem için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle SGK Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK maaş sorgulama işlemini internet üzerinden online olarak kolayca ve kısa sürede hiçbir yere gitmeden veya hiçbir telefon görüşmesi yapmadan yapabilirsiniz. Artık birçok kurum ve kuruluşun işlemlerini internet üzerinden online olarak yapma imkanımız vardır. Devlette kendisine E-Devlet uygulaması ile internet üzerinde yani online ortamda yer bulmuştur. SGK maaş sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Bundan sonra açılacak olan sayfada sizden E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile kimlik doğrulamanız istenecektir. Bu bilgileri de ilgili alanlara doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra aşağıda bulunan “Sisteme Girş Yap” butonuna tıklayınız. Böylelikle sizde SGK emekli maaş sorgulama işlemini yerine getirmiş olacaksınız. Ancak E-Devlet şifreniz yoksa sistem üzerinden işlem yapamanız mümkün değildir.

Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Sizde sistem üzerinden işlem yapmak istiyorsanız size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet resmi internet sayfası uygulaması ile sizde hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Adsız

SSK Maaş Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Maaş Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.