Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK Sözleşmeli Personel Alımı

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu, yakın zamanda yayınladığı ilanla birlikte bazı açıkları doldurmak için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.  Yakın zamanda memur personel alımı gerçekleştirmek için bir bildiri yaptı. SGK sözleşmeli personel alımı yaparak bünyesinde bulunan açıkları doldurmayı planlamaktadır. Bu personel alımı ile birlikte, uzun bir süre aradan sonra yeniden alım yaparak çalışan sayısını artıracak olan SGK bu alım için bir limit belirlemiştir. SGK sözleşmeli personel alımı için belirlenen limit ile birlikte alacağı memurlara bazı şartlar öne sürmüştür. SGK’nın bu şartları yerine getirebilen herkesin katılabileceği bir sistem ile internet üzerinden başvuruları alacaktır.

SGK sözleşmeli personel alımı ile alınacak olan personeller, sözleşmeli programcı, sözleşmeli çözümleyici ve sözleşmeli bilişim uzmanı olarak belirlenmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu sözleşmeli personel alımı için gerekli olan şartlara değinecek olursak, bu şartlar genel anlamda şu şekildedir;

  • 657 sayılı kanun 48. maddesinde bildirilen genel şartlara uygun olmak
  • Sosyal Güvenlik kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı alıyor olmamak
  • 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türlerinden KPSSP3 puan türünden en düşük 60 puan alınılmış olması
  • Görevini sürekli yapmasına engel olabilen bir sağlık sorununa sahip olmamak aranan öncelikli şartlar olarak gösterilebilir.

Bu şartların yanı sıra, aranan pozisyonlara göre diğer başka, her farklı pozisyon için farklı özel şartlarda yer almaktadır. Bunlar hakkında detaylı bilgi kılavuz içeriğinde mevcuttur. Kılavuzlara ulaşmak için yazının ilerleyen kısmındaki verilen linkleri kullanabilirsiniz.

Başvuru için gazetede ilanın yayınlanmasının ardından 15 gün içinde www.sgk.gov.tr internet adresi üzerinden yayınlanmış olan ilan ekinde bulunan dilekçe ve diğer istenilen belgeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Caddesi Bo:6 Balgat/Ankara adresine teslim edilmesi gerekmektedir.

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Programcı ve Çözümleyici Alımı Kılavuzu İçin TIKLAYIN!

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Bilişim Uzmanı Alımı Kılavuzu İçin TIKLAYIN!

Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu Proje kapsamında sözleşmeli personel alımı yapmaktadır. Sosyal Güvenlik kurumu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yolu ile Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” içinde görev almak üzere proje dahilinde tam zamanlı olarak sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Proje amacı, Destek Programları aracılığı ile iş piyasasından uzaklaştırılması söz konusu olan küçük çocukları bulunan kadınların iş piyasasına entegre edilmesi ya da bu entegrasyonu kolaylaştırarak kayıtlı işçi alımına teşvik edilimlerini sağlamak ve bu sayede de çocuk bakım hizmeti sunan kadınların kayıtlı işçi alımının desteklenmesi.

Gerekli olan seçme sınavı yani KPSS sonucunda yeterli puana erişen adayların Sosyal Güvenlik Kurumunun belirlediği iş sözleşmelerine tabii olarak işçi alımına tabii olacaklardır. Başarılı olan bireyler, 4857 Sayılı İş Kanunu dahilinde bir sözleşme kapsamında olacaklardır ve devlet memurluğu ile bir ilgileri bulunmayacaktır. Sözleşmelerin yenilenmesi konusunda bir durum mevcut olmayacaktır. Ücretlendirme ve diğer çalışan hakları konusundaki bilgiler, adayların sözlü olarak sınava tabii tutulması sırasında paylaşılacaktır. SGK sözleşmeli personel alımına dair detaylı bilgiyi ve nasıl başvurulacağı konusundaki genel bilgileri yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak edinebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı Detaylı Bilgi için Tıklayınız!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.