Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SİGORTA NO SORGULAMA

Sigorta no sorgulama işlemi ile internet üzerinden sigorta sicil numaranızı öğrenebilirsiniz. Sicil numarası sorgulama işlemi basit bir şekilde yapılmaktadır. Yazının devamında vereceğimiz bilgileri takip ederek sicil numaranızı öğrenebilirsiniz.

Daha önce sigorta no sorgulama işlemi ve bunun gibi daha birçok önemli ve gerekli işlemi iki resmi site üzerinden yapabiliyordunuz. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu işlemleri sadece E-Devlet resmi internet sitesinden gerçekleştirebilmektesiniz. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizin olmadığı takdirde E-Devlet resmi internet sitesinden hiçbir işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Yazımızda E-Devlet şifrenizi nasıl edinebileceğinizi ve işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi açıklamış bulunmaktayız. Gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle Sigorta No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta no sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde şifre istenmektedir. E-Devlet şifrenizi merkez PTT şubelerine nüfus cüzdanınız ile birlikte E-Devlet şifresi alma başvurusu yapıp, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sicil numarası sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz ve sizi ilgili sayfaya yönlendirecek olan size uygun linke tıklayınız. Açılan sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” adlı butona tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işleminizi yapabilmeniz için TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” adlı butona tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan sigorta no sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

1

SSK Sigorta Numarası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Sigorta Numarası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Sigorta Numarası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.