Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SINAV BAŞVURU SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere sınav başvuru sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi insanlar birçok yönden kolaylık sağlamaktadır. Herkesin internete kolayca ulaşabilmesi sayesinde bilgiye de ulaşmak artık çok kolay bir hal almıştır. İnternet üzerinden sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. Sınav başvurusu sorgulama işlemi de bunlardan birisidir. Böylelikle internet üzerinden sınav başvurunuzu rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Sınav başvurusu sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sınav başvurusu sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sınav Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sınav başvuru sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adsız

 

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra sınav başvurusu sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Sınav başvurusu ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Sınav Başvuru Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.