Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SINAV BİLGİLERİ SORGULAMA

Teknolojinin günden güne gelişiyor olması insanların hayatında birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede günümüzde birçok işlemi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Sorgulama işlemleri de internet üzerinden yapılan işlemlerin başında gelmektedir. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Sınav bilgileri sorgulama işlemi de  E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Sınav bilgilerini sorgulama işlemi bunlardan sadece birisidir. Bizde bu yazımızda bu sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz bu sorgulama işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Sınav Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sınav bilgileri sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Arkasından açılan yeni sayfada bizden istenilen T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresini doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken son hamle ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgilerin takip edilmesi durumunda, tüm gerçekleştirilen adımların ardından sınav bilgilerini sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra sınav bilgileri ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır

Sınav Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.